Siis mistä nainen saa samanlaisia Whatsapp- ryhmiä kuin miehillä on??
Ärsyttää. Itselläni ei ole yhtään naiskaveriryhmää Whatsappissa. Miehellä on, ja siellä on tosi semmoista miehistä juttua. Pelikavereita. Olisi kiva että itselläkin olisi tällainen ryhmä jossa jutella MISTÄ VAAN. Mistä tällaisia naisryhmiä löytää??:(
Kommentit (5)
Joo näinpä, kavereista nimenomaan. Hanki joku ryhmässä/joukkueessa harrastettava vapaa-ajanviete? Perusta lenkkiporukka tms.
Itselläni whatsappryhmiä ovat esim vanhat opiskelukaverit, isompi kaveriporukka, joukkue... Ei kai se sukupuoleen liity?
Mäkin kaipaisin sellaista ryhmää. Mies on nuoruudessa harrastanut useampaa joukkuelajia ja nyt aikuisena on eri harrastusporukoiden ryhmissäkin mukana. Itse olen aina harrastanut yksilölajeja joten ei ole sellaista tiivistä kaveriporukkaa. Yksi ryhmäkeskustelu työpaikan 7 hengen tiimin kanssa ja sielläkin 95% jutuista liittyy enemmän tai vähemmän työasioihin. 😒
Joo ei ole. Perkeleen kuivaa juttua naisryhmissä jos on. Missä on sellaista että voisi lähettää vaikka p*llun kuvan ilman että joku pöyristyy. Näköjään muita samaa kaipaavia :D t. ap jonka miehen ryhmässä lähettiin käyräkulli.
En tiennyt, että joku voisi pitää whatsapp-ryhmiä miesten juttuna? Olen ajatellut enemmän naisten tapana ehkä. Minulla on yksi sellainen, jossa on vain naisia ja toisessa molempia sukupuolia.
No samalla tavalla kun miehetkin: kavereista! Mulle on kertynyt lasten kavereiden äitiryhmät, harrastusporukka, duuniporukka ja pari muuten vaan kaveriryhmää.