Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Rekka kuski

Vierailija
23.02.2017 |

Mitäs mun pitää tehdä toisin et saan pidettyä perheen kasassa? Mä oon viikot tien päällä ja kun tuun kotiin niin hoidan meidän alle vuoden ikäistä tyttöä oman hyvinvoinnin eteen. Ja anteeksi jos kuulostan katkeralta ukolta! Mut mä oon tuonut rahan kotiin. Maksanut joka kk vuokran ja sähkölaskun ja jättänyt ruoka rahaa keittiön pöydälle kun oon aamu neljän aikaan startannut taas tien päälle viikonlopun jälkeen.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei pysty neuvomaan. Niin vähän tiedän syistä taustalla. Perusteellinen keskustelu niistä tunteista ja aiheista joista kenkä puristaa. Sitten jos tuntuu niin avioliittoneuvonta tai jotain. Toivotaan parasta. Se on vaikea paikka kun ei ole läsnä.

Vierailija
2/3 |
23.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis mikä oli ongelma? Olla oman lapsen kanssa? Äitihän on sen kanssa ollut kertomasi mukaan 24/5.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos ongelma on liian vähäinen aika lapsen kanssa, yritä toki etsiä toinen työpaikka. Jos ongelma on parisuhteessa, hemmottele, keskustele, tue ja tarvittaessa hakekaa apua.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi yhdeksän