Risumies parka joutui syytteisiin. Ei riitä että on julkisesti solvattu, oikein pitää joutua tuomiollekin.
Syyttäjä on päättänyt nostaa syytteet vanhaa sairasta ? risumiestä vastaan. Ihmispoloista on herjattu, solvattu, naurettu ja ilkuttu jo aika kauan netissä, nyt vielä saa syytteet, jostakin. Kua tietää mistä...ei hyvää päivää...kouvolan syyttäjälaitos on sekaisin kuin ellun kana.
ps. risut tulee metsästä, joten sinne ne saa palauttaakin.
Kommentit (5)
Fillarimies sai kanssa syytteen. On varmaan tehnyt tuhansia euroja rahaa sillä videolla. Osa niistä kuuluu risumiehelle. Julkaistu ilman lupaa.
Risumies on ollut monelle päivän piristysruiske. Netti on täynnä ironisella otteella tehtyä tavaraa ja onpa muumeistakin omat "päivityksensä".
Ripulia perseestä, sanon minä.
Ympäristön paskaaja vastuuseen teoistaan!
Vierailija kirjoitti:
Ei ihmisiä saa uhata tappaa.
Ei se uhannut. Totesi vaan, että TEKIS mieli ampua. Eihän sillä ollut mitään asettakaan, eri asia, jos olis alkanu huitoa niillä risuilla.
Ei ihmisiä saa uhata tappaa.