Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä te laitatte tänään päälle sinne Linnan juhliin?

Anne-Mari 18v suomen kuningatar
06.12.2016 |

Minä olen taatusti kaunein siellä, kun laitan meikkiä kasvot täyteen, päälle sinimustaruskeaviolettivaalenpunaisen
häämekon, sateenkaarenvärisen paidan, toisen jalkaan juhlakengän, toisen jalkaan kumisaappaan, päähän kukkahatun kunhan sotken hiukset oikein sekaisin ja otan mukaan käsilaukun, jossa on sinistä, keltaista, kakanruskeaa ja kaikkia muitakin mahdollisia värejä ja joka on ainakin 10 kertaa isompi kuin kenenkään muun käsilaukku että voin varastaa sieltä Linnasta oikein paljon herkkuja minun lapsille ja tavaroita joita annan jouluna lahjoiksi perheelleni, esim. ruokailuvälineitä.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
06.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä laitan munasuojan, rintapanssatin ja kypärän. Ja tietysti mukaan otetaan valmiiksi teroitettu lipputanko ja pesäpallomaila. Pesäpallohan on Suomen kansallispeli, jota juhlitaan etenkin Itsenäisyyspäivänä.

Vierailija
2/4 |
06.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä tuun nyt kierrätystyylillä. Pojan vanha kauluspaita(valkonen tietenkin), 10vuotta vanhat haaroista hajonneet legginsit ja tyttären ratsastussukat polviin asti nostettuna. Jalkaan taidan laittaa kroksit, ne on kivan kevyet tanssahdella. Uskaltaakohan sinne tulla anoppivainaalta perityssä rämemajavatakissa, vai saako kettu/posliinityttöjen vihat niskaansa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ajattelin eilen illalla, etten ehtisi matkustaa Helsinkiin juhlimaan sinne linnaan, mutta heräsinkin jo klo 11. Lähden kahden tunnin päästä junalla Helsinkiin täältä ja jonottamaan sinne. Laitan kanssa paljon meikkiä, vanhojenpäivämekkoni ja ballerinat (ei ole korkkareita). Odotan hyviä juomia, ruokia ja leivoksia, kakkuja. En aio tanssia, menen silloin röökille. Tuleeko oikeesti kaikki av:lta sinne?

Vierailija
4/4 |
06.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaikka olenkin rikas ja sain kutsun sinne, en ikinä suostuisi semmoisten Eliittien huoraksi sinne kättelemään ketään. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme kahdeksan