Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten voin hyvittää kardinaalivirheeni!

Vierailija
22.11.2016 |

Liittyy akateemisuuteen!

Minä ei-akateeminen olen kysynyt kuulumisia akateemiselta ihmiseltä!! Kuinka röyhkeä olen ollutkaan! Miten voi tämän hyvittää akateemiselle vai voiko sitä edes yrittää hyvittää!

Uskallanko pyytää heidän lasta meille enää leikkimään? Heidän lapsiaan "voi saastua" ja menettää akateemisen perhevirikkeen?

Onko tilanne kuinka hälyyttävä? Auttaako edes, että ollaan ylioppilaita ja mies on ekonomi ja minä datanomi?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
22.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jaa molemmat siis työttömiä?

Ehkä miehesi kaupallisen alan ihmisenä pääsee kaupan kassalle nollasopimuksella ja sinä voit ajaa vaikka taksia kuten moni muukin it-ammattilainen, odotettavissa paskimmat vuorot ilman ylityö- yms. korvauksia.

Vierailija
2/5 |
22.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

...

Miksiköhän myyttiä akateemisten omahyväisyydestä toitottavat aina eteenpäin juuri ei-akateemiset?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
22.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kardinaalivirhe = kysyä kuulumisia? :D Sori jos naurattaa,,, Ymmärsinkö oikein? Koulutustaustat, niinkö? :D Laittakaa ylioppilashatut päähän seuraavan kerran kun teille tulee ne akateemisten lapset leikkimään.

Vierailija
4/5 |
22.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osta ensi kerralla Oltermanni Cheddaria.

Vierailija
5/5 |
22.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei ystävä, päästä tosta sun kiukusta irti. Itse olen akateeminen ja työtön enkä yhtään sen parempi kun kukaan alemmin koulutettukaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi kolme