Joko odotat joulua?
Kommentit (11)
No en. Syksy on ihan kesken ja yli 2 kk vielä aikaakin. Sieltä se on tullut aina odottamattakin, eikä mitään erikoisvalmisteluja vaadi.
Odotan joulun aikaisia vapaapäiviä. Joulua en ole viettänyt vuosiin, joten muuten tuo aika ei minua erityisemmin koske.
Odotan, mutta en hössötä. On vain henkisesti helpompaa, että joulun jälkeen vuosi vaihtuu ja vähitellen tulee valoisampaa. Jouluajasta pidä ja nautin marraskuusta alkaen. Pieniä, ilahduttavia juttuja, että pää kestää marraskuun ankeuden.
Joulu väreineen ja valoineen ilahduttaa ja piristää.
Näin tänään ensimmäiset valot piha kuusessa. Ei nyt oikein sopinut lokakuuhun ja syksyn värien keskelle.
Vierailija kirjoitti:
Näin tänään ensimmäiset valot piha kuusessa. Ei nyt oikein sopinut lokakuuhun ja syksyn värien keskelle.
*pihakuusessa
Odotan <3 olen jo aloittanut joululahjojen neulomisenkin.
Joulu on mulle yksi päivä muiden joukossa enkä vietä sitä mitenkään. Odotan kyllä joulukuuta koska lähden Espanjaan talveksi.
Kyllä, mietin tässä että pitäisin marraskuun vikan viikonlopun suursiivouksen ja joulukoristelun. Silloin sitten mattot vaihtoon, keittiön kaapit ja muuta sellaista, odotan:))