Mistä voi ostaa pieniä muovipulloja (kokoluokka ne hotellin pienet shampoopullot tai vähän pienempikin)
Nyt ei satu olemaan yhtään sellaista kotona ja tarvitsisi matkalle mukaan muutaman pullon, jotka menee käsimatkatavarana.
Kommentit (13)
Lidlissä on matkakokoisia shampoita, lakkoja yms. Tyhjiä matkapakkauspulloja löytyy esim prismoista tai vaikka emotioneista. Sellainen setti missä oli muistaakseni 2 pulloa ja pieniä kierrekorkkirasioita muutama.
Esim.Emotionista ja jos ehdit niin voit tilata Dermoshopista.
Niistä itse hankkinut monta x pikkuputeleita ja rasian (paketissa siis muistaakseni 4 pikkuploa ja pyöreä pieni purkki esim kasvovoiteelle) matkoilleni.
Olen joskus jossain H&M tai Kappahlissa (en muista kumpi, sori) ja Tigerissä oli joskus. Ja hei, Biltemassa on, jos satut asumaan lähellä tai voit tilata netistä: http://www.biltema.fi/fi/Vapaa-aika/Matkustaminen/Matkalaukut/Matkapakkaus-pullot-2000028602/
kannattaa vilkaista myös esim. clas ohlson! :)
Googlehaulla 'pieni pullo' tai matkapakkaus .
Omalla kosmetologilla ainakin on myynnissä ja joskus taisin ostaa ikeasta.
H&M, Sokos, Dermosil, Clas Ohlson (hakusana matkapurkki), näissä olen nähnyt/ostanut.
Vierailija kirjoitti:
Hyvinvarustetulta kemppariosastolta.
mitä tarkottaa "kemppari" ?? onko jotain sisäpiirin slangia?
Ulkopuolinen kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Hyvinvarustetulta kemppariosastolta.
mitä tarkottaa "kemppari" ?? onko jotain sisäpiirin slangia?
Kemikaaliosasto, ihan yleinen sana ainakin täällä Tampereella
- Eri
Lidlistä ostin suihkugeelin, shampoon ja voiteita pienissä pulloissa.
Hyvinvarustetulta kemppariosastolta.