Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Puolison omituiset tavat?

Vierailija
13.09.2016 |

Mitä omituisia tapoja muiden puolisoilla on?

Meillä saunassa aina jos sanon lähteväni suihkuun, mies tuppaa kanssa. Aina samaan aikaan, ja hänen pitää kiilata suihkuun ensin koska hän "vaan huuhtasee hiet nopeesti pois". Eli sama mitä munkin piti tehdä. Siinä mä sitten seison tumput suorina ja ihmettelen että eikö siellä saunassa voinu istua sen minuutin että mä ehdin suihkusta alta pois. Kun kylppäriremppa joskus toteutetaan, meille tulee aivan varmasti kaksi suihkua.

Toinen mulle käsittämätön juttu on se, että jos ollaan johonkin lähdössä niin että mä haluan laittautua, mies ei tee mitään tuona aikana. Yleensä ajoitain laittautumiseni niin, että saan sen rauhassa tehdä ja olen valmis kun pitää lähteä. Jostain syystä mies ei voi edes vaatteita vaihtaa sillä välin kun mä laittaudun. Vasta kun oon ulkovaatteet päällä ovella huutelemassa että kohta myöhästytään, alkaa mies miettiä mitä hänen tarvii tehdä. Käytännössä siis mies ei ajoita omaa valmistautumistaan sen mukaan koska pitäisi lähteä, vaan sen mukaan että kun mä olen valmis, hän alkaa valmistautua.

En ymmärrä logiikkaa näiden tapojen takana.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
13.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä mies jättää kaiken kanssa viime tinkaan. Vaikka tietää että mihin aikaan olen valmis niin alkaa vasta sitten laittamaan asioita valmiiksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla