Kouluun lapselle vaatteet
Ostatteko lapselle myös uudet vaatteet kouluun? Meillä tokalle menevä tyttö alkoi kärttämään uusia vaatteita koulun aloitusta varten, kaverit onkuulemma käynyt jo ostoksilla. Tyttö kysyi koska mennään kun jo tiistaina alkaa koulu. Mä ostin vaan lapsille uudet lenkkarit ja uuden asun harrastuksiin sekä repun. En edes hoksannut että tarvii uudet vaatteet kouluun. Pahus alennusmyynnitkin loppui jo 😀 Miten teillä?
Kommentit (2)
Meillä ainakin lapsi kasvaa aina kesän aikana niin, ettei keväällä käytössä olleet kouluvaatteet enää mahdu. Eikä nyt näin viileillä keleillä voi oikein kesävaatteissakaan kouluun pistää. Uudet kouluvaatteet tilattiin toissaviikolla parista nettikaupasta ja viime viikolla ne tulivat. Ensi viikolla on sitten kiva aloittaa koulu. Uutta reppua emme ostaneet. Pari vuotta vanha reppu on edelleen ehjä ja siistin näköinen.
Ei ole pyydellyt uusia vaatteteita (ostetaan silloin kun niitä oikeasti tarvitaan), uuden repun sain sille puoliväkisin ostaa kun vanha oli mennyt rikki.... Tyttö meni tokalle.