Teini haluaa kutsua harrastuksen parissa tapaamansa
toista sukupuolta olevan kaverin joka asuu eri puolella Suomea viikonlopuksi kylään. Miten suhtautuisit? Ovat kuulemma ihan vaan kavereita, onko tällainen ns. hengailu vastakkaista sukupuolta olevien kavereiden kanssa nykynuorilla ihan tavallista vai mahtaako jutussa olla jotain muutakin jota ei vaan vanhemmille kerrota?
Kommentit (3)
Tykkäävät toisistaan, tuskin itsekään vielä miettivät sen pidemmälle. Tuohan on ihannetilanne, että pyytää kotiinne. Saatte tilaisuuden tutustua kaveriin ja seurata kaveruutta tai romanssin kehittymistä. Jos olette liian tiukkoja (en ymmärrä miksi olisitte) tässä kohtaa teini ei taatusti avaudu jatkossa kaveruuksistaan tai ihastuksistaan. Itse tukisin ja ottaisin ystävän ilomielin vastaan.
No mites muuten tuohon nyt suhtautuisi kuin että ottaa kylään ja katsoo millainen tyyppi ja mistä on kyse. Vai mitä itse ajattelet?
Mitä sitten jos siinä onkin jotain enemmän? Ja voi hyvin olla että ei ole. Mulla on ainakin aina ollut hyviä kavereita sekä tytöissä että pojissa.