Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä hakea vahingonkorvauksia?

Vierailija
21.07.2016 |

Pidän valtiota korvausvelvollisena siitä, että pakottivat käymään yhdeksän vuotta aivopesulle altistavassa koulutusjärjestelmässä ja sen lisäksi työkkärin kautta puoliväkisin laittoivat käymään toisen asteen koulutuksen. Armeijaankin koittivat pakottaa, mutta sen välttämään valittamalla lääkärille.

Ovat käytännössä riistäneet 12 vuotta arvokasta vapaa-aikaa yhdestä rajallisesta elämästä, mutta siltikään en ole saanut mistään korvauksia itsemääräämisoikeuden menettämisestä yhdeksäksi vuodeksi.

Eikä valtiolle näköjään riitä edes 12 vuoden orjuuttaminen, vaan nyt yritetään lakien ja väkivaltakoneiston avulla pakottaa käyttämään loput elämästä porvarin rahapussin paksuntamiseen.

Olisiko EU:sta apua? Suomen viranomaisille asiasta on ainakin turha valittaa. Kukaan ei ole edes pyytänyt anteeksi tätä systemaattista vapaudenriistoa vahingonkorvauksista puhumattakaan.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä kolme