Lue keskustelun säännöt.
Oletko tyytyväinen työuraasi?
Kommentit (4)
mutta kovin ihmeellistä uraa en edessäni näe. Olen pikkupäällikkö ja sellaisena varmaan kuolen... tuntuu epätodennäköiseltä että tästä ylenisin mihinkään, ainakaan tässä firmassa. Ja firmasta pidän niin paljon että olisi iso kynnys vaihtaa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Olen edennyt hyvin niin firmojen sisällä kuin aina vaihtaessani, ja tänä vuonna tienaan ekan kerran 100 000¬, mitä pidän hienona saavutuksena! Lisäksi viihdyn työssäni ja opin koko ajan uutta; työkaverit myös hyviä tyyppejä. Ylitöitä en kamalasti joudu tekemään, ja muutenkin tosi joustavaa :-)
Työni on erittäin mielekästä. Tulevaisuus vähän arveluttaa, mutta sitä mietitään koko ajan.
T:kotiäitinä kymmenettä vuotta
Tällä hetkellä ei ole töitä lainkaan, mutta enpä niitä kaipaakaan. Lapset nyt etusijalla ja heitä hoidan. Tosin, olis se kiva jos olisi tuttu ja kiva työ johon palata.
Mutta ei stressiä. Mulla on puolet elämästä aikaa tehdä töitä ja "luoda uraa". En vielä edes oikein tiedä mikä minusta isona tulee.