Lue keskustelun säännöt.
Epämieluisat lahjat
Sss
21.06.2016 |
Miten sanoa kohteliaadti sukulaisnaiselle että emme kaipaa lahjaksi kirppisromua. Kyse on hyvätuloisesta yksinäisestä naisesta joka on nyt alkanut tuoda lahjaksi kaikenlaista kummallista roskaa,esimerkiksi rikkinäisen sauvasekottimen ja nyppyisiä tahraisia paitoja. Voikohan tämä kertoa jostain alkavasta muistin menemisestä tai vastaavasta? On kyllä aiemminkin joskus tuonut vastaavia mutta nyt lisääntynyt, paljon.
Kommentit (2)
Onko aina ollut nuukuuteen taipuvainen. Vanhemmitenhan vaivat kärjistyvät, tässä tapauksessa nuukuus. Hänelle lienee turha sanoa sen paremmin kauniisti kuin vähemmän kauniisti. Kiitä ja siirrä vaivihkaa jätesäkkiin.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Minkä ikäinen täti? Kuulostaa kyllä huolestuttavalta... Onko tällä lähempiä omaisia? Puhukaa heille, että ehkä olisi lääkärin paikka.