jättääkö mies tyttöystävänsä, jos sanoo "kunhan saan jostain voimaa lopettaa suhteen"
Kommentit (7)
Jos sanoo tuon uudelle naikkoselleen, niin ei aio jättää nykyistään. Jos taas jollekin muulle, niin eikähän ero ole tulossa jossain vaiheessa.
Voimaa tarvitsee ihan siihen, että jos on ollut suhteessa johonkin, niin tähän on usein tunnepohjaisesti kiintynyt, silti vaikka tietäisi että suhde on huono, jopa mahdoton. Itselläni oli ainakin nuorena tosi vaikea repiä itseäni irti edes väkivaltaisesta miehestä, koska kiintymys oli niin valtava että ajatuskin erosta sattui, vaikka järki sanoi että juokse ja lujaa.
Riippuu tilanteesta. Jos haluaa etsiä tarvittavaa voimaa esim. seksin harrastamisesta ap:n kanssa, niin sanoisin että ei välttämättä ole jättämässä. Tosin, usein miehet katselee valmiiksi uuden, ennen kuin jättävät naisensa, niin sinänsä on mahdollistakin. Varmaan riippuu siitä, onko seksi parempaa uuden vai vanhan kanssa.
Tarkoittaa ainakin sitä että sinä et ole riittävä voima.
Vierailija kirjoitti:
Tarkoittaa ainakin sitä että sinä et ole riittävä voima.
hmmmm... mistäs tiedät?
ap
Ei tuollainen luuseri ikinä löydä tarpeeksi voimaa itsestään. Ikuisesti kituu paskassa suhteessaan tossun alla.
Nääh.