vanha kotiteatteri vahvistin.
Osaako joku palstalainen kertoa miten tabletin saisi kytkettyä vanhaan vahvistimeen?
Tekisi mieli kuunnella rokkia vahvistimen kautta.
Tabletti on samsung galaxy note 10.1
Kommentit (6)
Ok.
Saako taulutöllöön kuvaa mitenkään?
ap kirjoitti:
Ok.
Saako taulutöllöön kuvaa mitenkään?
Mene tabletillasi google play storeen ja etsi hakusanalla cast.
Valitse sitten joku appi, asenna se ja parita tv ja tabletti toisiinsa. Sitten alat vaan langattomasti lähettää tabletista kuvaa ja ääntä telkkariisi. Tabletti ja tv pitää tietysti olla samassa wifi-verkossa.
Jos tv ei ole WiFissä, niin parinkympin microUSB-HDMI-sovittimella saa kuvan tabletista telkkariin. http://hintaseuranta.fi/tuote/micro-usb-hdmi-mhl-kaapeliadapteri/1102618
Tarkoitatko koti teatterivahvistinta?
kirjoitti:
Osaako joku palstalainen kertoa miten tabletin saisi kytkettyä vanhaan vahvistimeen?
Tekisi mieli kuunnella rokkia vahvistimen kautta.
Tabletti on samsung galaxy note 10.1
Chromecast on semmoinen pieni pökäle joka työnnetään telkkarin HDMI-töpseliin ja sitten voi varsin näppärästi varsinkin Android-laitteista kuten Samsung lähetellä kuvaa ja ääntä televiisioon. Toimii myös iPadilla ja tietskalla lähettäminen.
Maksaa 39 euroa.
Tietysti jos sun telkkari on tämmöinen ns. "smart tv" jossa on itsessäänkin jo kaikenmaailman netflixit ja muut hienoudet, niin todennäköisesti siihen voi lähettää kuvaa ja ääntä muutenkin. Jos kerrot mikä telkkari kyseessä niin ehkä keksitään miten.
Rca piuhalla missä toisessa päässä 3.5mm Jack liitin.