Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kestovaippatietoisia?

Vierailija
22.02.2006 |

Moi!

Esikoista odotan ja ajattelin käyttää hänelle kestovaippoja. Yöllä ja kyläreissulla olisi kertakäyttöset käytössä.



Miltä kuulostaa tällainen yhdistelmä:

Bumpyn kuori + harso/taittoflanelli + riisipaperi?



Sopiiko tällainen yhdistelmä ihan pikkuvauvalle taaperoikään asti? Varmaan jotain lisäimuja pitää isommalle lapselle sitten ostaa, ja tietty kuoren kokoa suurentaa. Vai?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
22.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jotkut kokevat harsojen kanssa puljaamisen vaikeaksi, joten ehkä jotain muotoonommeltujakin olisi ihan hyvä olla? Tosin jos koet harsot sulle sopiviksi niin kyllä niilläkin varmaan pärjää.

Vierailija
2/2 |
22.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mun mielestä harsot on just mainioita. eri tavoin taiteltuna tosi muunneltavia, kuivuvat nopeesti ja on edullisia.



kannattaa panostaa hyviin harsoihin! oikeesti! esim. ruskovillan harsot on laadukkaita, mutta eivät maksa mahdottomasti enemmän kuin merkittömät halpaharsot. hyvät harsot on ehdottomasti sijoitus omaan mielenrauhaan.



kannattaa hankkia pari ns. näpsyä myös. kätevä kapine harsojen kiinnitykseen.



ja lisäimuihin kannattaa panostaa myös. aika pienelle vauvallekin kannattaa hankkia jonkinmoinen varasto imuja.



ja joo, bumpyn kuoret on minusta tosi hyviä ja näppäriä, lähinnä niitä on meillä käytetty alusta asti (muksu nyt 9 kk, eikä oo tarvinnu ostaa yhtä ainutta kertispakettia :) ). itse neuvoisin että kannattaa hankkia vaan niitä yö-kuoria. ne päiväkuoret ei oo mitenkään hengittävämpiä tms, mutta vaurioituu ohuemman laminointinsa ansiosta helpommin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla