Jokos ootte ehtineet kattoo Outlanderia? 2. kausi alkoi lauantaina USA:ssa!
Aika pitkä oli intro, mutta olihan se kirjassakin ennen kuin Ranskaan päästiin.
Mitenhän maskeeraaja taikoo Jamien ja Clairen vanhuksiksi, kun saadaan Brianna ja Rogerkin mukaan ;)
Kommentit (13)
Vierailija kirjoitti:
Alkoiko?! Pitääkin heti katsoa, outlander on ihana :)
Tykkään kans, mut kirjoissa oon jumahtanut Luiden kaikuun, on nyt ollut niin kauan kesken että täytyisi varmaan aloittaa alusta. Viime kesänä luin kyllä toistamiseen Muukalaisen, mutta siihen se maraton sitten jäi :) ap
Seurasin kuvauksia paikan päällä viime syksynä, odotan siis uutta kautta innolla.
Ja kyllä Sam on aika ihana oikeassakin elämässä, ei ainoastaan roolissaan ;).
Eihän niistä niin kovin vanhuksoa tarvi saada, kun aikaa kuluu kuitenkin n.20 vuotta ekan ja kolmannen kirjan välillä. Jamielle lisää partaa, tukkaa ja arpia ja kirjoissahan korostetaan jatkuvasti miten Claire on voinutkin säilyä niin nuorekkaana kun palaa Skotlantiin 20 vuotta Cullodenin taistelun jälkeen.
Mutta asiaan, hyvin toteutettu ja aidon oloinen sarja. Odotan että näkyy ylellä. Mistä katotte jenkkilähetystä?
Mistä katsotte? Ei viitsi ladata enää jaksoja, kun Starzin sarjoista on vaadittu niin kovia korvauksia.
Mistä katsotte tätä? Ylellä näyttäis alkavan kesäkuun alussa. Ei malttais ootella!
Brittisarja, mut te kyttäätte milloin se näytetään jenkeissä? ÖÖÖ, okkei.
Vierailija kirjoitti:
Brittisarja, mut te kyttäätte milloin se näytetään jenkeissä? ÖÖÖ, okkei.
Otahan selvää... ap
Eka jakso katottu, itse katsoin ihan vaan Putlockerin kautta striimaamalla niin ei tarvitse ladata koneelle.
En ole lukenut kirjoja vielä, joten olin todella hämmentynyt jakson introsta. Tobias Menzies on kyllä hyvä näyttelijä, vaikka en muuten Frankista hahmona paljon välitä (kenenköhän takia...) Päästiinhän sitä sitten onneksi sinne Ranskaankin Jamien aikaan.
Jännityksellä jään odottamaan uusia jaksoja, ja pitäisi varmaan ne kirjatkin lukea tässä!
Vierailija kirjoitti:
Mistä katsotte tätä? Ylellä näyttäis alkavan kesäkuun alussa. Ei malttais ootella!
Ai silloin jo? Huippua! Ekaa kauttahan saatiin odeotella niin hirveän kauan...
Sääli että se Ylen versio on pätkitty. Ainakin ekalla kaudella jaksoista puuttui kohtauksia, jotka alkuperäisissä olivat.
mua on sarjan myötä alkanut ärsyttää Clairen kaiken-pelastava-sankari-rooli tai siis, että pitää olla tunkemassa omine erityistaitoineen joka paikkaan
Katoin yhden jakson. Vähän liian hidastempoinen sarja mun makuun.
Alkoiko?! Pitääkin heti katsoa, outlander on ihana :)