Nuoren lenkkeilijänaisen kimppuun hyökättiin Raumalla: ”Vammautui tilanteessa”
Nuoren lenkkeilijänaisen kimppuun hyökättiin Raumalla: ”Vammautui tilanteessa”
Tänään klo 10:52
Hieman yli 20-vuotias nainen joutui väkivallan kohteeksi sunnuntai-iltana Raumalla.
Nuori nainen oli lenkillä illalla Rauman Äyhönjärven läheisyydessä. Noin kello 20.30 aikaan tuntematon tekijä hyökkäsi hänen kimppuunsa.
– Hän joutui väkivallan kohteeksi ja vammautui tilanteessa. Vielä on hiukan epäselvää, miten vammautuminen on tapahtunut, kertoo tutkinnanjohtaja Markus Peltonen.
Tekijä ei ole vielä poliisin tiedossa. Kuulusteluja tehdään tänään ja Peltosen mukaan tapauksesta tiedotetaan lisää myöhemmin tänään. Muun muassa tekijän tuntomerkit julkaistaan tänään.
HANNA GRÅSTEN
hanna.grasten@ilmedia.fi
Kommentit (4)
Yö? O.o
puoli ysin aikaan tulee illasta itsekkin lekkeiltyä aina välillä.
Naista ilmeisesti puukotettu:
"Sosiaalisessa mediassa levisi maantaiaamuna tieto, jonka mukaan maahanmuuttajataustainen henkilö olisi puukottanut nuorta tyttöä Raumalla. Poliisi ei kuitekaan pysty vahvistamaan tietoa.
Tutkinnanjohtaja Marko Peltonen kuitenkin kertoo, että poliisi tutkii Äyhöjärven lenkkipolulla sunnuntai-iltana noin kello 20:40 sattunutta puukotusta.
– Tutkinta on vielä alkuvaiheessa, joten tarkkoja yksityiskohtia ei voida vielä tiedottaa. Pyrimme kuitenkin tiedottamaan asiasta lisää mahdollisimman pian, jotta perättömät huhut eivät lähde leviämään."
https://ls24.fi/uutiset/puukotus-ayhonjarven-lenkkipolulla-sunnuntaina
On se saatana kumma kun ei lenkilläkään saa käydä rauhassa.