Lopetin tällä viikolla Terolutit 5kk käytön jälkeen.
Eilen pe siis olisi pitänyt aloittaa taas uusi 10pv pilleri jakso, mutta lääkärin kanssa sovittiin toistaiseksi tauosta.
Tiedän, että kaikki ollaan erilaisia ettekä ole lääkäreitä ja varmaankin on ihan normaalia.
Kysynpä kuitenkin. Voiko kroppa reagoida näin pian pillerittömään jaksoon kun tosiaan nyt eilisen ja tänään olen vasta ollut ilman niitä? Ja tänään wc käynnillä paperiin jäi hailakan vaaleanpunaista pariin otteeseen.
Mielipiteitä ja kokemuksia ois kiva lukea.
Kommentit (5)
Vuoto alkaa yleensä viikon sisällä viimeisestä tabletista. On täysin yksilöllistä, kenellä se alkaa heti ja kenellä taas menee toista viikkoa. Terolutit aiheuttavat myös tiputteluvuotoa/vuotohäiriöitä joillekin.
Okei. Kuurien aikana ne on kyllä tulleet ihan säännöllisesti. Alkaneet siis viimeisen pillerin otosta seuraavana päivänä ja muutenkin olleet tasaisen säännöllisiä kaikin puolin. Nyt vaan tosiaan mietityttää kun jätin ne kokonaan pois, että milloin sopii odottaa. Onkohan nää sitten vaan jotain välivuotoa ja ne oikeat menkat tulee sitten jossain vaiheessa. En vaan osannut odottaa mitään vuotoja vielä tässä vaiheessa ja kun tähänkään asti ei ole mitään tuhru/välivuotoja ollut.
No. Eipä sitä ns. vuotoa tullukkaan kun pari kertaa vaaleanpunaista paperiin. Ainakaan toistaseks. Hiukan tuntui menkkamaista kipua mutta paljon lievempää.
Eipä vieläkään menkkoja. Samaa onnetonta tiputtelua silloin tällöin. Eli vessassa käydessä paperiin saattaa jäädä jotain todella hailakkaa/vähäistä. Hohhoijjaa.
Up