Mistä voivat johtua raapimisjäljet olkapäässä.
Huomasin kuntoilun jälkeen suihkussa käydessä, että oikeassa olkapäässäni on etupuolella kaksi ja takana yksi kapeaa jo raapismisjälkeä. En millään keksi mistä nuo olisivat voineet tulla, kun en ole kuukausiin ollut tekemisissä kissojen kanssa, harrastanut villiä (tai minkäänlaista) seksiä enkä sekaantunut merirosvoukseen. Onko kellään kokemusta, mistä tällainen voisi johtua. Olen 34-vuotias mies.
Kommentit (8)
Oletko käsitellyt mitään eläimiä ? Käsitellyt ilman paitaa kirjoja tai muita teräväkulmaisia esineitä.
Mullekin tulee samanlaisia jälkiä aina joskus kuntosalilla käynnin jälkeen. Kai ne ovat jotain verenpurkaumia, jotka tulevat tarpeeksi kovasta treenistä.
Olen avulias ja sanon, etten kyllä tiedä. :D Minulla on joskus raapimisjälkiä naamassa, vaikka en muista raapineeni itseäni.
Poikaystäväni ehdottaa chubakabraa...
Vierailija kirjoitti:
Painava reppu tai muu kassi olkapäällä?
Yksihihnaista kassia pidän aina vasemmalla olalla. Reppuakaan en ole ihan hetkeen aikaan pitänyt.
ap
Ajattelin aluksi, että olisivat saattaneet tulla töissä, kun nojailen tuolilla oikealla olevaa kirjahyllyä vasten mutta ei siitäkään millään voi tulla jälkiä etupuolelle (n. solisluun kohdalle).
ap