11v leikkii barbeilla "seksileikkejä"
Sattui olemaan ovi jäänyt raolleen kun kaverinsa kanssa leikkivät, öh, hieman kyseenalaista leikkiä jossa Ken harrasti vuorotellen seksiä kaikkien Barbien kanssa. Ähisivät, puhisivat ja kikattivat.
Sitten kaikki synnyttivät Kenille lapset.
Eivät tajunneet että kuulin.
Onko normaalia?
Kommentit (17)
Minäkin leikin samoja leikkejä tuon ikäisenä. Normaali minä kai olen.
Mä muistan ensimmäiset seksiin viittaavat leikit Barbeilla taisivat tapahtua jo ennen kouluunmenoa. Yritä muistella itseäsi tuommoisena esiteininä: varmasti seksiasiat kiinnostivat jollain tasolla.
Kaikki tuntemani tytöt ovat leikkineet noita leikkejä.
On normaalia. Muistan leikkineeni vastaavia leikkejä 9-vuotiaana.
(Vai oliko tämä provo? Leikkivätkö jotkut 11-vuotiaat vielä barbeilla? Ei siten, että se väärin olisi. Vain yllättävää.)
Samanlaisia barbileikkejä oli mullakin lapsena kaverin kanssa. Ihan tavallisia yksiavioisia perheenäitejä ollaan nykyisin :D
Vierailija kirjoitti:
On normaalia. Muistan leikkineeni vastaavia leikkejä 9-vuotiaana.
(Vai oliko tämä provo? Leikkivätkö jotkut 11-vuotiaat vielä barbeilla? Ei siten, että se väärin olisi. Vain yllättävää.)
Miksei leikkisi? Vai millä 11-vuotiaat sitten yleensä leikkii? Ainakin meillä vitosluokkalainen leikkii kavereidensa kanssa niin nukeilla kuin pehmoillakin jne.
Jep, ihan normaalia. Älä puutu.
Itsekin leikin samoja leikkejä sekä barbeilla että kavereiden kanssa ;)
Vierailija kirjoitti:
On normaalia. Muistan leikkineeni vastaavia leikkejä 9-vuotiaana.
(Vai oliko tämä provo? Leikkivätkö jotkut 11-vuotiaat vielä barbeilla? Ei siten, että se väärin olisi. Vain yllättävää.)
Mä leikin barbeilla noin 13 vuotiaaksi. Onhan se nykyään tosi outoo ja sillee. Tossa iässä nykyään moni opettelee jakaa persettä. Että sikäli mulla on ollut kyllä kiva ja pitkä lapsuus :)
Juu ihan normaalia on! Täällä kans yks joka muistaakseen on jotakin vauvantekohommeleita barbien kaa duunaillut. (Kuulostiks tää nyt vähän liian runkkausjutulta? :D)
Anna lasten leikkiä. Harmitontahan tuo on, ja hyvä on että 11v ikäiset jotka koulussa jo käyvät läpi ihmisenbiologiaa, ovat oppineet että mitä pitää tehdä että niitä vauvoja syntyisi.
Parempi se on nukeilla leikkiä noita kuin oikeasti poikien kanssa testailla tuon ikäisenä. :)
Normaalia!
En muista kuuluiko seksi barbileikkeihin, jos kaverini oli mukana, mutta kyllä muuten kuului. Erityisesti pidin leikkimisestä mökillä järven rannassa, tosi romanttista, oli merenneito barbie ja mies rannalta.. <3
Minäkin muistan kun parhaan kaverini kanssa leikittiin että synnytettiin toisiamme :-D ei lasten leikit mitään pahaa heti tarkoita. Normaali minäkin mielestäni olen.
Me vietiin homma astetta pidemmälle ja leikittiin ihan itsellämme. Vaatteet päällä toki eikä mitään tehty oikeesti, kunhan vaan sanottiin tekevämme. Toinen oli leikisti Pamela Andersson ja toinen oli sitten joku mies.
olen ihan normaali, seksin suhteen jopa melko konservatiivinen nykyään.
Voi ei. Mun Barbie ja Ken olivat uskollisia! Se oli niin ihanaa leikkiä niillä :D
Otin vaatteet pois ja laitoin ne sänkyyn. Lapsia ei kyllä tullut koskaan.
Joo, kyllä mun Barbie ja Ken harrastivat seksiä, kun olin alakouluikäinen. Se oli kuitenkin silloin oma mielikuva seksistä, en mä edes tiennyt varsinaisesti, mitä seksissä tapahtuu. Ken ainakin nuoli Barbien alapäätä mutta muutoin koko seksi oli vain jonkinnäköistä hieroskelua toisiaan vasten, sellaista, joka on ollut tietynikäiselle tytölle kuviteltavissa olevaa. Pidän siis tuota leikkimistä paljon harmittomampana kuin vaikka nykypornokuvien katsomista, jossa on sitten jo kaikenlaista anaaliseksia ja fistaamista, mistä tosiaan alakouluikäisen ei tarvitsisi vielä tietää.
Sen minkä nuorena oppii sen vanhana taitaa..