Lue keskustelun säännöt.
mistä pankista olette saaneet parhaan koron määräaikaistilille?
26.06.2008 |
Minulle tarjottiin 4000 eurolle Nordeasta 5,05 %, onhan se ainakin parempi kuin etutilin korko...
Kommentit (2)
uusittiin edellinen 4000 euron talletus, niin silloin saatiin vain 4,8 %....Ärsyttää vaan kun inflaatio on nyt niin kova että etutili jää roimasti jälkeen.., se on ollut niin kätsä..
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ihan hyvä tuo on, kun on vielä Nordeasta. Periaatteessa kai voi olla aika huoletta kun alle 25t on summa, että mistä pankista ottaa, kun valtio on kuitenkin takana, mutta jos ei olisi, niin sillipankkien tulevaisuus on kyllä aika huolestuttavalla mallilla nyt... Kurssit rahoittajilla melkoiset ja keskuspankkia jo huudellaan apuun.
En nyt halua mitenkään väheksyä rahaasi (minullekin tuo on suuri summa), mutta kannattaa laskea sitäkin, että paljonko tuolla summalla kannattaa sitä vertailua tehdä. Nordea ei tietty perinteisesti ole hyvä maksamaan, mutta enpä ole minäkään sieltä eurojani jaksanut pois viedä, kun ei siitä vaivanpalkoille pääse.
Miksi ajaksi ne noin paljon lupasivat? 3kk?