Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Päivähoitomaksuista kysymys

Vierailija
11.01.2006 |

Missä vaiheessa kk maksu tippuu, siis lapsen esim.sairastaessa/vanhempien lomalla tmv. kun lapsi on useampia päiviä pois hoidosta?

Siis kuinka monen päivän poissaolot/kk huomioidaan laskussa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
11.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin pitää olla ainakin puolet kuukaudesta poissa, jotta mitään alennusta tulee. Katso kuntasi www-sivuilta, josko siellä olisi infoa asiasta

Vierailija
2/3 |
11.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

heinäkuussa olisi tälläinen tilanne kun itse olen kurssilla ja mies sen kuun kesälomalla niin lapset olisivat sitten kotona.että pitääkö siitä kuusta sitten maksaa mitään? ja en ole ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
11.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

eli tavallaan on siis jatkuvasti hoidossa, menee maksu vain 11kk/vuosi, edellyttäen että lapsi myös lomailee yhden kuukauden. Yleisimmin maksuton kuukausi on heinäkuu, vaikka oma loma olisi jonain muuna kuukautena. Meillä esim. oli tilanne, jossa lapsen piti aloittaa päiväkodissa 1.9.04, mutta johtajatar ystävällisesti mainitsi, että jos lapsi on elokuussa yhdenkin päivän päiväkodin kirjolla, on yksi kuukausi maksuton. Siksipä säästeliäinä kirjasimme lapsen hoidon alkaneen 30.8.04 ja seuraava heinäkuu oli maksuton. Vähän sekavaa, mutta toivottavasti ymmärrätte perusajatuksen asiasta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän kahdeksan