eikö täällä tänään joku kirjottanu viestin (siis eilen) et sen mies kuoli eilen?
se oli vissiin ajanu päissään kovast sitä autoa! siis kovasti päissään! noin niille juoppo kuskeille sietääkin käydä!
Kommentit (29)
Kyllä, mieheni kuoli eilen.
Olen nyt aivan shokissa.
Eilen vielä jotenkuten tiedostin asian, mutta tänään on ihan outo olo.
Kuin missään ei olisi mitään järkeä.
Olen saanut tynantajalta 2 viikkoa palkallista lomaa, mutta en tiedä jaksanko enää koskaan palata töihin.
Tytöt jotenkuten ymmärsivät asian, kun mummo kertoi, mutta eivät vielä käsitä asian lopullisuutta---niinkuin en minäkään.
Tytöt ovat hyvässä hoidossa mummolla pari päivää, että saan levätä. Nukkua en voi.
Ap
Mene jonkun sukulaisen/ystävän kanssa kriisiapuun juttelemaan. Älä jää tuleen makaamaan. Hirveetä olla yksin tossa tilassa ja tilanteessa.
ÄLÄ JAKSA ENÄÄ!!!!!!
Ihanko sattumalta olit TAAS paikalla kun asiasta puhutaan??? Luulisi, että tuoreella leskellä olisi muitakin intressejä kuin roikkua joka ilta täällä, varsinkin kun lapsiakin on!
mä en usko pätkääkään sun jutuistas, on sulla köyhä elämä, ei voi muuta sanoa!
Jotenkin en vaan saa vielä ystäville kerrottua.
Haluan ensin itse prosessoida koko asian, ennen kuin stressaan muita.
Tarvitsen vain unta, se on ainoa asia, jota nyt toivon.
Jos saisin nukuttua, olo varmasti helpottuisi hieman, ja jaksaisin syödäkin.
Kyllä tämä tästä.
En kai ole ainoa, joka tämän asian joutuu kohtaamaan.
Kaikella on kai tarkoituksensa,
Eniten suren pieniä tyttöjäni.
He todella rakastivat isäänsä.
Ap
Eihän se sun tekstis ollu vaan joku joka kyseli miten sun ukon oli käyny!! BUAHHAHHHAHHHH, voiko PAHEMMIN enää pussiin itsensä puhua =DDDDDDD
Olet tosi idiootti kun leikit tällaisilla asioilla! GET A LIFE!
Olen uneton ja surullinen.
Ystäviä en voi vielä kohdata.
Ap
Vierailija:
Eihän se sun tekstis ollu vaan joku joka kyseli miten sun ukon oli käyny!! BUAHHAHHHAHHHH, voiko PAHEMMIN enää pussiin itsensä puhua =DDDDDDDOlet tosi idiootti kun leikit tällaisilla asioilla! GET A LIFE!
Ei tsiisus mitkä muumimammaset =))
Mitäs jos leski olisikin täällä.. Jos tämä olisi hänelle ainoa paikka kanavoida tunnettaa. Läheisen menettäneenä tiedän, ettei sitä heti tajua eikä kovinkaan rationaalisiin tekoihin kykene. Että aivan hyvin voisi järkytyksestä sekaisin oleva ja täällä usein palstaileva kirjoittaakin tuntojaan tänne. Niin oudolta kuin kuulostaakin.
Vierailija:
Mitäs jos leski olisikin täällä.. Jos tämä olisi hänelle ainoa paikka kanavoida tunnettaa. Läheisen menettäneenä tiedän, ettei sitä heti tajua eikä kovinkaan rationaalisiin tekoihin kykene. Että aivan hyvin voisi järkytyksestä sekaisin oleva ja täällä usein palstaileva kirjoittaakin tuntojaan tänne. Niin oudolta kuin kuulostaakin.
Jos joku tosiaan ajattelee, että leikittelen tälläisellä aiheella, olen pahoillani.
Kiitos kaikille, jotka ottivat osaa, ja yrittivät ymmärtää.
Te olette enkeleitä.
Tästä lähtien seuraan palstaa sivummalta. Ymmärrätte varmasti miksi.
Siirryn Muut Kriisit ja Suru puolelle.
Ap
Myöntäisit meille edes provoilusi, olisit sen verran reilu.
Koska e voi nukkuakaan.
Lapset äidillä.
Jotenkin haluan ajan kuluvan.
Ap
Selitäpä mikasi, miksi aloitin sen yhden viestin " ap, täällä hei" vaikka et edes muka aloittanut tätä ketjua?? Olet onneton (toivottavasti oikeasti joskus menetätä jotain, niin tiedät miltä se tuntuu!!! IDIOOTTI!!!)
Enkä tunne koko tapausta, että mitä on kirjoittanut aiemmin ja onko ollut tosi läpinäkyvää provoa vai mitä. Palstailen täällä harvakseltaan. Mietin vaan sitä, että miten uskallatte tyrmätä toisen kirjoituksen ihan tostanoin vaan? Kun OIKEASTI ei voi tietää mitä se ihminen kokee.
Sen Karkkilan hirmuäidin tekojen jälkeen täällä useat julisti, että jos sekin äiti on hakenut apua vaikka täältä omiin ahdistuksiina ja täällä on vaan huudeltu porvoota heti kättelyssä.
Ja mikäli näin olis, ettei tän " ap:n" mies oliskaan kuollut, niin jotenkin epätasapainoinenhan hänen täytyy olla, jos tuollaisella asialla leikkii? Vai eikö?
niin jukopliut mä oisin haistattanu sille vitut enkä kauniisti sanonut että " minä täällä hei!" .
SO, YOU ARE BUSTED!
Ja sitäpaitsi sä et ole tän ketjun ap...VAI OLETKO SITTENKIN.
(luovuta.)
Hätäkeskuksen (?) nettisivuiltahan asia on helposti tarkistettavissa tai lukemalla uutisia.
Nostakaa, kiitti, joku se aiempi ketju näkösälle.
28
(tai siis sitä, joka kertoo miehensä kuolleen). Ja miksikö hän kutsui itseään ap:ksi, vaikka ei aloittanutkaan tätä keskustelua? Ehkä hän vain erehtyi ja joka tapauksessahan jokainen ymmärsi missä mennään!Vai?
Ja tällaista ei toivo omalle kohdalle, mutta voisin kuvitella itsenikin tänne, jos jotain vastaavaa tapahtuisi=( Jos lapset kerran ovat mummolassa (mikä on hyvä juttu) niin sitä on varmasti itsellä " outo" olo ja sitä varmasti itsekin roikkuisi vain tällaisilla palstoilla....
Paljon voimia sinulle ap!!!
Miten kehtaatte takertua tuollaiseen pikkujuttuun ja oikein metsästää kirjoittajien teksteistä virheitä päästäksenne kynsimään! HUhhuh!
viimepäivinä.