Onko nyt sitten näin?
Eli kun erosin exästäni ja meillä on yhteisiä lapsia, minusta tuli yh?
Ja kun minusta tuli yh, niin PIM! muutuin rumaksi kurpitsaksi ja ryhdyin automaattisesti jahtaamaan kullia (mieshän siinä on se pakollinen paha vain)?
Ja entäs nyt, kun olen jälleen vakituisessa parisuhteessa, PIM! sain taas tuhkimon tanssiaispuvun takaisin päälleni, ja olen henkeäsalpaavan kaunis?
Ja jos ei tuossa pähkinää tarpeeksi, niin olen vielä kotiäiti, joten minunhan täytyy olla silloin automaattisesti ihroissaan höllyvä nauta, joka ei edes pese tukkaansa kuin kerran kuussa?
Lintu vai kala?
Kommentit (10)
Vai tulenko olemaan aina ja ikuisesti munahaukka??
ap
Et sitten ajatellut kuin sitä vierasta munaa, kun lapseltasi isän riistit??
Näinhän se tuntuu valitettavan usein olevan...
Lisäisin vielä että PIM kun tulen raskaaksi ja kerron vauvauutiset lähipiirille, minusta tulee samalla kaikenlaisen tupakan ja alkoholinkäytön paheksuja, jonka mielestä kaikkien muidenkin pitäisi olla absolutisteja. Varsinkin miespuolisten tuttujen on siis koko ajan pyydeltävä anteeksi päihtymistään esim. yhteisissä illanvietoissa.
Sithän mun pitäs olla jo paarissa, silmät kiiluen ettimässä munallisia!
ap
Vierailija:
Et sitten ajatellut kuin sitä vierasta munaa, kun lapseltasi isän riistit??
Ja kenen munaa siinä olisi pitänyt ajatella?
ovat eksyneet kaikki jotka ovat eronneet miehistään niistä oikeista syistä. Myönnä totuus itsellesi nainen, sinä miehestäsi sellaisen teit. Olisit rakastanut edes lapsiasi sen verran enemmän, ettet olisi ajanut miestäsi huonoille teille.
Edes sisäisesti tahdon yhtä kauniiksi kuin sinä!
Olet esikuvani ja idolini! ap
ovat koulua käymättömiä ja työttömiä. Jos eroan, niin lähteekö minulta tutkinto ja työpaikka siinä samalla? Saanko tilalle 20 kiloa ihraa?
Oi, valaiskaa minua kaikki eronneet. Joudunko sossunluukulle ja alkoholisoidunko?
t. pohdiskelija
tsemppiä sulle yh:na