Pojalla särkee KORVA, mikä avuksi että aamuun asti selvittäisiin??
Kommentit (5)
Mä vähän ihmettelin sitä, kun yleensähän sanotaan, että särkylääkkeitä ei pitäisi yhdistellä. Niissä on kuitenkin eri vaikuttava aine, joten siksi kuulemma vois antaa. En kuitenkaan uskaltanu antaa.
Siel on jotain puuduttavia tippoja, nimeä en muista
annoit siis lapsesi kärsiä ihan turhaan
panadol on tosi mieto särkylääke olisit sitten antanut pelkkää buranaa, mutta on ihan ok antaa molempia
Toivottavasti nukutte jo rauhalllisesti... Meillä oli tuossa syksyllä sama tilanne ja sain eräältä avuliaalta ensiavun ihmiseltä neuvon, että kannattaa antaa lapselle purukumia jos korvaa särkee. Se pureskeleminen kuulemma vähentää painetta, ja meillä tuo kyllä tepsi tosi hyvin! Jos sattuu omistamaan Pronaxen-kuumelääkettä niin se on parempaa kuin Panadol, mutta niitä voi antaa myös samanaikaisesti ohjeen mukaan.
Pumpuli korvassa helpottaa useasti oloa tai sitten laita pojalle vaikka korvaläpät päähän, niitä ainakin meidän lapsi tykkää käyttää, kun korvia särkee.