Huolestuisitko, jos 22 vuotias nuori seurustelisi 33 vuotiaan kanssa?
Kommentit (27)
Joka siinä yhdessä toisessa ketjussa raivoaa, kun hänen 33-vuotias ex-avomiehensä on vihdoin löytänyt 22-vuotiaan elämänsä naisen, jonka kanssa suostuu jopa vihille?
Mutta se huolestuttaa, että yhteiskunnassamme on sinunlaisia ihmisiä vapaana keskuudessamme! Hae apua mielenterveytesi ongelmiin ja lopeta tämän palstan terrorisoiminen.
Kirjotitko sä tän?
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1765982/voiko_ihmine…
Sehän on aikuinen nainen, jonka pitäisi olla jo naimisissa ja äiti. Muuten on jotenkin jälkeenjäänyt.
No en todellakaan. 22v naisen onkin parempi olla itseään vanhemman kanssa. 22v nainen on paljon kypsempi yleisesti kuin samanikäinen mies.
1. 22 vuotias EI ole aikuinen. Jokainen ymmärtää sen sitten, kun on itsellä ikää se 30.
2. 22 vuotias EI ole valmis menemään naimisiin ja perustamaan perhettä, mitä 33 vuotias jo haluaa.
3. 22 vuotias on vielä johdateltavissa ja manipuloitavissa.
4. Miehellä ei ole kaikki kunnossa, kun seurustelee noin nuoren kanssa. 22v ja 33v katsovat maailmaa ihan eri näkökulmasta.
5. Kukaan tuntemani täysi järkinen yli 30 vuotias mies ei voisi seurustella alle 25 vuotiaan kanssa.
22- vuotiaan pitäisi olla jo naimisissa ja äiti, ei nyt sentään, kannattaa elää nuoruus, että sitä ei eletä uudelleen nelikymppisenä.
Varokaa yksinhuoltajia, tiedän monta tapausta, kun suhde mennyt karille juuri tämän lapsen takia, kun se ei ole yhteinen.
Uskallan näin sanoa, varoitan nuoria...on aiheellista!
ON aikuinen. Ehkä nuori aikuinen, mutta aikuinen kuitenkin. Tuon ikäinen on ollut jo neljä vuotta täysi-ikäinen, asuu yleensä omillaan ja omaa mahdollisesti jo perhettäkin.
Vanhempien pitää käyttää kaikkia mahdollisia painostuskeinoja avioliiton estämiseksi. Hyvä tapa on uhata totaalisella välirikolla, harva lapsi on vielä tuossa iässä valmis katkaisemaan välejä vanhempiinsa lopullisesti.
22 vuotias on melkein teini. Kammottaa ajatella, että 33 vuotias katselisi tuon ikäistä seksuaalisessa mielessä.
Joka siinä yhdessä toisessa ketjussa raivoaa, kun hänen 33-vuotias ex-avomiehensä on vihdoin löytänyt 22-vuotiaan elämänsä naisen, jonka kanssa suostuu jopa vihille?
En, vaan 33-vuotias yh-äiti jolla on 22-vuotias avomies :)
Voi olla paljon onnellisempi, pitkäikäisempi ja toimivampi kuin oma suhteenne. Mistä sitä tietää.
Voi olla paljon onnellisempi, pitkäikäisempi ja toimivampi kuin oma suhteenne. Mistä sitä tietää.
nainen. :D Melkein teini jne... Juu Juu sano vain suoraan että oma lehmä ojassa. ;)
Olen 24 ja seurustelen 35-vuotiaan miehen kanssa.