Kehtaisitko ostaa huutiksesta
Tavaran, jota myyjä myy aivan liian halvalla, ei ilmeisesti tiedä tuotteen oikeaa arvoa (osta heti-hinta). Ja postikulutkin on laittanut ihan arviolta ja liian pieniksi.
Tekstistä huomaa, että myyjä ei ole..no että hän on vähän yksinkertainen.
Kommentit (4)
mennä trokareille, joita on huutis täynnä. Myyjälle voi halutessaan maksaa hiukan extraa, jos tuntee huonoa omaatuntoa.
Postittelen itse paljon ja arvioin aika hyvin, joten usein kyllä maksan postikuluja enemmän kuin myyjä pyytää, jos tiedän että todelliset kulut ovat enemmän.
ja sen jälkeen kertoisin myyjälle, että puolestani kaupan voi perua, koska myyjä ei ole vissiin tajunnut minkä arvoista tavaraa on myymässä.
Jos kuitenkin haluaisi myydä sen siihen halvempaan hintaan, niin sitten hyvällä omatunnolla sen itselleni lunastaisin =)
kakkosen kanssa :) Nopeet syö hitaat!