Eikös ipadiin ja vastaaviin saa erillisen näppiksen?
Ajateltiin vaihtaa kannettava siihen, koska en kirjoittele kotona koneella juuri koskaan. Maksan laskut ja siinä se sitten onkin.
Kuitenkin joskus olisi hyvä saada kirjoitettua helpommin. Entäs irtohiiri?
Kommentit (9)
Ajateltiin vaihtaa kannettava siihen, koska en kirjoittele kotona koneella juuri koskaan. Maksan laskut ja siinä se sitten onkin. Kuitenkin joskus olisi hyvä saada kirjoitettua helpommin. Entäs irtohiiri?
Ja ipadissä ei ole esim usb-liitintä eikä mitään. Sille ei siis voi siirtää esim. valokuvia kamerasta.
Älä höpötä asiasta josta et tiedä
Itselläni on näppäimistö. Ja mulla tosiaan iPad riittää sen kanssa ihan hyvin ainoaksi tietokoneekseni kotona.
Kovalevytilaa en minä ainakaan tarvi mihinkään kun käytän tallennuksiin netin pilvipalveluita, lähinnä Dropboxia. Tiedonsiirron eri laitteiden välillä hoidan myös sitä kautta.
Ymmärrä miksi i padiin pitäisi saada erillinen näppäimistö?
Siinähän se idea just piileekin kun se on niin näppärä liikuteltava. Tietokone/näppäimistö samassa ruudussa. Meillä on vuoden ollut ja en vaihtais pois.
Ymmärrä miksi i padiin pitäisi saada erillinen näppäimistö?
Siinähän se idea just piileekin kun se on niin näppärä liikuteltava. Tietokone/näppäimistö samassa ruudussa. Meillä on vuoden ollut ja en vaihtais pois.
niin onhan oikealla näppäimistöllä nopeampi ja kätevämpi kirjoittaa kuin virtuaalilla.
Esim. mulla iPad on ainoa tietokoneeni. Yleensä se on ihan työpöydällä kotelossaan, jossa on mukana näppäimistö. Käytän sitä kuin pöydällä olevaa kannettavaa. Toki tarvittaessa voin ottaa sen pois kotelosta ja vaikka surffata netissä sohvalla, ja silloin en käytä erillisnäppäimistöä toki.
Tällainen kotelo/näppis mulla on ja on ihan toimiva: http://www.verkkokauppa.com/fi/product/5630/dcctg/Logitech-Keyboard-Cas…
Ymmärrä miksi i padiin pitäisi saada erillinen näppäimistö?
Siinähän se idea just piileekin kun se on niin näppärä liikuteltava. Tietokone/näppäimistö samassa ruudussa. Meillä on vuoden ollut ja en vaihtais pois.niin onhan oikealla näppäimistöllä nopeampi ja kätevämpi kirjoittaa kuin virtuaalilla.
T: edellinen
Esim. mulla iPad on ainoa tietokoneeni. Yleensä se on ihan työpöydällä kotelossaan, jossa on mukana näppäimistö. Käytän sitä kuin pöydällä olevaa kannettavaa. Toki tarvittaessa voin ottaa sen pois kotelosta ja vaikka surffata netissä sohvalla, ja silloin en käytä erillisnäppäimistöä toki.Tällainen kotelo/näppis mulla on ja on ihan toimiva: <a href="http://www.verkkokauppa.com/fi/product/5630/dcctg/Logitech-Keyboard-Cas…" alt="http://www.verkkokauppa.com/fi/product/5630/dcctg/Logitech-Keyboard-Cas…">http://www.verkkokauppa.com/fi/product/5630/dcctg/Logitech-Keyboard-Cas…;
Ymmärrä miksi i padiin pitäisi saada erillinen näppäimistö? Siinähän se idea just piileekin kun se on niin näppärä liikuteltava. Tietokone/näppäimistö samassa ruudussa. Meillä on vuoden ollut ja en vaihtais pois.
Ja ipadissä ei ole esim usb-liitintä eikä mitään. Sille ei siis voi siirtää esim. valokuvia kamerasta.