Jatkoitteko te lapsen tekoa, kunnes syntyy poika (vielä 2000-luvullakin)?
Kommentit (8)
jatkettiin tyttöjen tekemistä 2000-luvulla.
vasta 2000-luvulla. Onhan noita molempaa sukupuolta tullut ja taas raskaana, mutta ei väliä kumpi tulee kunhan on terve.
Itsellä kaksi ihanaa, rauhallista tyttöä ja tämänkin ketjun luettuani olen taas kerran enemmän kuin tyytyväinen tilanteeseen..
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1750560/joulu_lasten…
saada kolmas tyttö, mies oli myös tyytväinen. Anoppi oli pettynyt ja jotkut muutkin luulivat meidän olevan. Tyttöjen äitinä on mukava olla, miksi pitäisi tavoitella poikalasta?
vaikka ympäristö ( varsinkin anoppi) niin luulikin. Kun neljättä tyttöä odotettiin, anoppi oli kaupan kassallekin sanonut että "tulisipa nyt se poika niin ei tarvitsisi niiden enää lapsia lykätä" . Oli nimittäin kaveri viereisessä jonossa kuulemassa.
Ei meillä lasten sukupuolella ollut väliä. Meillä tosin on kaksi tyttöä ja kuopus on poika, mutta kyllä meillä haluttiin kolmas lapsi, ei poika.
Neljättä ei olisi tullut, vaikka kuopus olisi ollut tyttökin. Ja kolmannen halusimme aivan riippumatta sukupuolesta.
Kolmas muksu on vähän haaveissa ja "tekisin" sen saman tien jos voisin olla varma, että sekin olisi tyttö. Nyt olen vielä vähän kahden vaiheilla.
Tyttö riittää.