Voi itku, että on ikävä!
Nyt on yksi niistä illoista kun niin kaipaisi saada nukahtaa rakkaan ihmisen kainaloon! Usein yksin eläminen tuntuu ihan mukavalta, mutta silloin kun on joku jota ikävöidä, josta ei vielä tiedä tuleeko mitään, on niin kauhea hellyyden kaipuu, ettei tiedä mitä tekisi. Ja näköjään loppujen lopuksi päätyy tänne kirjoittelemaan ja valittamaan:(
Kommentit (7)
Nyt vaan niin kaipaisi toista lähelleen nukkumaan. Ei mitään sen suurempaa haavetta olisi just nyt kuin saada vaan nukkua sen haaveiden miekkosen kainalossa:)
Kiitos kun vastasit.
t. yksinäinen ap
Kyllä se aika koittaa... kunhan jaksat vain odottaa :)
Kauniita unia!
Kyllä luulis jo tuntuvan ihan mukavalta:)
Mutta ei se muu auta kuin odotella. Ehkäpä vielä joku päivä tai pikemminkin yö saan nukkua oman rakkaan kainalossa.
ap
Mutta eiköhän se odotus palkita jossain vaiheessa, toivottavasti oikein pian :)
...nyt pitää oikeesti lähteä nukkumaan, että jaksaa aamulla nousta sängystä :) Öitä!
ei se unelmien prinssi tule teille ovikelloasi soittamaan:)
Kyllä tässä kuluneen viiden vuoden aikana on tullut aika paljon oltua ulkona, harrastamassa töissä ym, mutta kun ei osu kohdalle niin ei osu.
ap
Kiitos vastauksista ja saa laittaa lisää tulemaan!
t.ap