Aikamoisia lahjamääriä teidän lapset saa
ja arvokkaitalahjoja.Paljon menee rahaa per lapsi joululahjoihin?
Kommentit (8)
meni 2v:n muutamaan pienempään lahjaan.
Mielestäni vaatteet ei ole mitään joululahjoja ja ne voidaan laskea ihan yleiseen kulutukseen.
Kuulostaa ihanalta! Onneksi olkoon hyvästä tilanteesta!
nim. ei rahaa joululahjoihin, 2 lasta ja liuta sukulaisia
lahjojen osto. Sain reilusti ylimääräistä rahaa ja hemmottelen sillä koko perhettä. Lapset saa toivomiaan juttuja ja tietty myös yllätyslahjoja. Mies saa myös hyvät lahjat ja lisäksi koko perheelle olen varannut muutaman matkan ensi vuodelle.
tilanne. Olen yrittänyt auttaa mahdollisimman montaa hyväntekeväisyyskohdettakin, toivottavasti noista keräyksistä on oikeasti hyötyä juuri sitä tarvitseville.
Onko kukaan tietoinen muuten tuosta hope-järjestöstä? Miten toimii/kenelle apu menee? Huomasin tuosta toisesta viestistä..
2
Mulla kaksi reilu 2 vuotiasta. Saa kolme yhteistä lahjaa meiltä, alle 100 euroa yhteensä. En viitti ostaa enempää kun lahjoja tulee vielä isovanhemmilta ja minun sisaruksilta
Rahaa näihin menee noin 100 - 150 euroa. Parit paketit tulee myös isovanhemmilta ja kummeilta.
En näe mitään järkeä hirveässä röykkiössä lahjoja, ja yritän opettaa joulun olevan paljon muutakin kuin kasa uutta tavaraa...
Ei sillä nyt ihan hirveästi saa. Esim 10v pojalle sellanen onepiece- tyyppinen haalari 50€, jättipehmolelu (joo, toivoi tätä itse, söpöä:))50€, muutama beyblade yhteensä n. 50€.
isommilla ostettiin tänä jouluna tablettitietokoneet joten rahaa palaa mutta mitä sitten. Eipä noi muutoin juuri koskaan mitään saa koska ei ole sukulaisia jotka ostelis heille mitään.
lahjojen osto. Sain reilusti ylimääräistä rahaa ja hemmottelen sillä koko perhettä. Lapset saa toivomiaan juttuja ja tietty myös yllätyslahjoja. Mies saa myös hyvät lahjat ja lisäksi koko perheelle olen varannut muutaman matkan ensi vuodelle.