Mua on alkanut ärsyttää ne KIMPERIN hatut!!
En tiiä mistä johtuu, omallanihan on myös sellainen enkä halua enää käyttää sitä kun jostain syystä ärsyttää ne. Onko muilla samaa kyllästymistä?
Kommentit (12)
Trendikkään äidin rintarepussa matkustava, aurinkolasit päässä ja KIMPERIN hattu!
Tai sitten huolettoman maripaitaisen äidin taaperolla on kimperin hattu. Se maripaita on joko pallo tai raitapaita. Äidillä ehkä vielä puukengät jalassa.
ja sillä lapsella jolla on se hattu, on aina järestään leveä naama. Peruskouluikäisillä en ole niitä nähnyt vaan pikkutaaperoilla
ja sillä lapsella jolla on se hattu, on aina järestään leveä naama. Peruskouluikäisillä en ole niitä nähnyt vaan pikkutaaperoilla
me ei olla erityisen trendikkäitä, eikä mulla ole maripaitoja saati puukenkiä... =D mut vauvalla on kyllä leveä naama!
eikö näitä pipoja saa olla ihan tavallisillakin ihmisillä?? =D
9
Niitä näkee liikaa ja harmittavan monella "täydellisen äidin" lapsella on sellainen tai ainakin kestovaippailun harrastajan lapsilla! Minulle kerran eräs äiti sanoi puistossa että "kannattaa tilata tuollainen hattu" ja katseli ylpeänä hippilastaan. Noo, en tilaa, kiitos vain.
Kestovaippoilijoiden lapsilla on niitä KIMPEREITÄ! Kimperi, nyt muakin alkoi ärsyttämään ne tuon kestiksen jälkeen :D
Mua niin ärsyttää reimat, etten voi öisin nukkua.
Kestovaippoilijoiden lapsilla on niitä KIMPEREITÄ! Kimperi, nyt muakin alkoi ärsyttämään ne tuon kestiksen jälkeen :D
http://kimperi.com/product_info.php?cPath=29_14&products_id=12
Kumma kyllä, en ole ensimmäistäkään kellään nähnyt, vaikka tuttavapiiriini kuuluu monen monta "kestoilijaa" ;).
mut keskimmäisellä lapsella ja vauvalla on tuollaiset hatut! =)
asutaan maalla ja kerhossa yksi äiti ihan kysyi, että mistä ihmeestä olet ostanut noin nätit hatut! =D eli ei niitä nyt ihan JOKAISELLA ole....
samanlaista ärsytystä kun reimatec :) Kimperi, en tilaisi tuollaista hattua ihan vaan senkään takia kun puistossa eräs äiti ei jauha mistään muusta kun kimperin hatusta!