Ex-muija katkerana itkee täällä
eikä näe mitään vikaa itsessään. Sitä on oltu niin mukava ja hyvinkäyttäytyvä ja fiksu vaimo, mutta kun mies löytää toisen niin hups, ihan yhtäkkiä muijasta tulikin katkera noita-akka. Kattokaa nyt jumankauta peiliin, muijat. Kyllä noi luonteenpiirteet on teissä olleet jo aiemmin, ja ei ole mikään ihem että mies etsii toisen!
Kommentit (4)
ero voi tehdä itse kustakin vähän omituisen joksikin aikaa, tai vihaisen, katkeran, äkkipikaisen.. Surutyö vaatii aikaa.
naisen on vain ymmärrettävä, että hyvästä suuhteesta mies ei lähde etsimään muita. PARIsuhteeseen tarvittan kaksi osapuolta, ja jos molemmat on siihen tyytyväisiä, homma pelaa. Jos toinen on naama norsunv---lla koko ajan, tod.näk. molemmat tai kumpikaan ei ole tyytyväisiä. Ero on joskus ihan hyvä vaihtoehto.
mies saa olla vaikka kuinka sika.