Halaatko ystäviäsi aina heidät nähdessään?
Kommentit (7)
En minä niitä nyt kehtaa pakoonkaan juosta, niin että halataan sitten :) Itselleni riittäisi kyllä ihan " moi" .
Muuten vaan tervehdin " moi!" .
Täällä espanjassa annetaan poskisuudelmat aina tavatessa ja erotessa, joka paikassa, miehille ja naisille. Ei tarvii edes olla mikään hyvä ystävä, ihan vaikka joku työkaveri vaan.
Viimeksi kun tapasin ystäväni, tervehdin häntä polvipotkulla kiveksille. Vaikerteli aika kauan. Sitä edellisenä kertana tavatessani toista ystävääni löin kyynärpäälyönnillä oikealta leukaperiin samalla kun paiskasin kättä vasurilla, jottei voinut torjua ja tervehdin samalla suullisesti.
Muille kavereille vain asiallinen moi hymyn kera
Joskus halaan, vähän tilanteen mukaan. Jos tapaamisesta on aikaa tai välillä on tapahtunut jotain ikävää/mukavaa niin sitten halaan ikään kuin pahoitteluksi/onnitteluksi.
Tervehdin sanomalla iloisesti " moi!"