Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Minä panostin lasten synttäreiden ruokatarjoiluun ja kiitoksena

Vierailija
07.07.2012 |

sain korjatata lähes kaiken pois. Todella vähän lapset söivät, suurin osa meni koskemattomana jääkaappiin.



Eikö lapsille ole opetettu käytöstapoja? Juostiin, huudeltiin ja mentiin viimeistä päivää. Hyvä, jos jaksoivat 10 minuuttia pöydässä istua,



Ensi vuonna laitan kipon mikropoppareita ja litran pullon coca-colaa.

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
07.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ihan normaalia.

ei kannata nähdä vaivaa. laita pullo limsaa tai mehua, poppareita tai sipsejä ja vaikka karkkipussi pöydälle.

se riittää.

ei lapset arvosta sinun kuppikakkuja ja fetapinaattipiirakoita.





mutta olisit voinut jakaa niitä lapsia hakemaan tulleille vanhemmille

Vierailija
2/8 |
07.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

kiinnittää huomiota tarjoiluihin kun on leikkikavereita jne. Näin ainakin omassa kaveripiirissäni (lapset ovat ikähaitaria 4-8v.)



Oma poikani tuskin edes vilkaisee tarjottavia, hyvä jos ottaa yhden keksin, vaikka herkkujen perään onkin. Meillä tosin herkkuja saa ihan milloin vain joten ei tarvitse ahmia esim. synttäreillä.



Sanoisin, että parhaiten kaupaksi ovat aina tehneet irtokarkit, jäätelö, popcornit/sipsit.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
07.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

sillä meillä aina tekee kauppansa kaikki tekemäni tarjottavat



terveisin

leipuri-kondiittori

keittiömestari

Vierailija
4/8 |
07.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos todella olet panostanut tarjoiluihin, eli esillä on paljon karkkia, keksejä ja sipsejä, niin luulisi tarjoiluiden kelpaavan. Kyllä meillä ainkin on syöty kipot melkein tyhjiksi.

Vierailija
5/8 |
07.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ole se pääasia lapsilla, mutta kyllä mullakin on pöytä lähes tyhjäksi syöty. Pitää vaan olla sitä, mitä lapset haluaa (kysy päivänsankarilta, mitä tarjotaan) eikä sitä, mikä äidistä näyttää hienolta.

Vierailija
6/8 |
07.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Teen silti aina sen pakollisen kakun pöytään, viimeksi sitä söimme sitten minä ja mieheni:)



Kerrassaan lapset eivät ehdi pysähtymään pöytään kun vierailuaika on vaivaiset pari tuntia.



Nannaa, sipsejä ja mehua käyvät sitten ottamassa, niin ja mokkapalat tippuvat hyvin.



Minäkin ennen leivoin kaikenlaista, mutta syömättähän nuo jäivät.

Nykyään mokkapalat ja kakku ovat ainoat itsetehdyt, turha sitä itseään kiusata.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
07.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja silti jää kakku koskematta.

Syntymäpäiville tullaan pitämään hauskaa ja jos on kivempaa tekemistä kuin syöminen, silloinhan juhlat ovat tosi onnistuneet.



Siskoni on kotitalousopettaja ja voin sanoa siellä tarjottavat ovat loisyåtavia. Mutta sukulaisten vierailu koostuu lähinnä vilttaista pojista.

Pojat riehuu keskenään ja tämä prinsessa sukulaistyttö onnellisena yksi istuu pöydän päässä kruunu päässämja syö kakkua.

Vierailija
8/8 |
07.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

hodarit, lihapullat ja prinssinakit. Kakku ei mene, joten jätskiin olen siirtynyt. Pari eri makua, pari kastiketta, strösseliä sekä vohveleita. Saavat sitten koota mieleisen annoksen.

Sipisä ja karkkia löytyy myös ja ne uppoaa.