Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tunisian matkat elokuussa?

Vierailija
04.07.2012 |

Hei,



katselin tässä matkojanne tunisiaan elokuussa... Näyttää joka keskiviikko olevan lennot sinne, ja vapaatakin näyttää olevan joka viikolle lennoilla (?). Miksi kuitenkaan tunisiaan ei sivujenne mukaan pääse kahden viikon reissulle kuin 1 ja 29 pvä?



Me olemme siis harkinneet että lähtisimme elokuun puolivälin tienoilla jonnekkin KAHDEKSI viikoksi, ja Tunisia kiinnostais, mutta eikö sinne oikeasti pääse kuin em. päivinä :(



Tunisiassa olemme kerran aiemmin olleet, ja silloin olimme Hammametissä (jonka rauhallisuudesta emme juurikaan nauttineet, joten nyt harkitsemme josko sousse olisi mieluisampi?)

Kommentit (3)

1/3 |
05.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei!



Kiitos viestistäsi.

Kahden viikon paikat Tunisiaan olivat tuolta elokuun puoliväliltä päässeet loppumaan, mutta olemme nyt lisänneet niitä myyntiin kaikille elokuun lähtöpäiville (keskiviikot 8.,15. ja 22. päivä). Eli kahden viikon loman varaaminen pitäisi nyt onnistua!



Mikäli olette jo Hammametissa käyneet, ja se tuntui teidän perheellenne turhan rauhalliselta, voin suositella lämpimästi vilkkaampaa lomakaupunkia Soussea.

Soussessa lomapäivistä voi nauttia tutustumalla melko suureen ja kiehtovaan vanhaankaupunkiin, sen vilkkaille ostoskaduille sekä viehättäville pikkukujille tai vaikkapa rentoutumalla hienohiekkaisella rannalla lämmöstä nauttien. Soussesta on myös helppo lähteä päiväretkelle Friguian eläinpuistoon tai vierailla viereisessä Port el Kantauin lomakylässä jossa on myös viehättävä satama-alue.



Soussessa Blue Star Roayal Salem Beach –, sekä Splash–hotellimme Marabout sijaitsevat oivallisilla paikoilla aivan rannalla. Splas –hotellimme Marabout sijaitsee myös hieman lähempänä keskustan vilinää ja ostosmahdollisuuksia. Näistä hotelleista molemmat soveltuvat erinomaisesti perhelomailuun.



Mukavaa loman suunnittelua!



Ystävällisin terveisin

Terhi/Finnmatkat

Vierailija
2/3 |
05.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei, ja kiitos vastauksesta!



Joko ne kahden viikon matkat muka taas meni vai onko siellä sivuilla joku bugi? Ainoat kahden viikon matkat tunisiaan elokuussa lennetää viimeisenä keskiviikkona?!!



Kumma homma,ku viikon matkoille olisi joka viikolla lähtöjä mutta kahdeksi viikoksi ei sitten näköjää pääsekkää...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
3/3 |
06.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei!



Voi harmi, siellä on tosiaan ollut nettisivulla jokin ongelma eilen, pahoittelen. Nyt nettisivu tarjoaa kahden viikon matkoja elokuussa joka keskiviikolle.



Ystävällisin terveisin ja hyvää viikonloppua toivottaen

Marika/Finnmatkat