Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Outo naapuri

Vierailija
09.05.2012 |

Taloyntiöömee on hiljattain muuttanut uusi perhe ja nyt sen perheen isä on paljastunut melko omituiseksi.

Taloyhtiömme lähellä on metsää ja nyt tämä naapuri on huomannut sielää koirankakkaa. Tänään hän kävi ehdottamassa,että taloyhtiö järjestäisi sinne valvontakamerat,jotta nähtäisiin kuka siellä käy kakittamassa koiraansa eikä kerää kakkoja pois.

Tämä mies oli ihan tosissaan!

Lisäksi taloyhtiön hallituksen pitäisi puuttua väärin pysäkityihin ja liian lujaa ajaviin autoihin ,jotaka ajavat taloyhtiön läheisellä tiellä,mutta joka kuuluu kaupungille.

Taloyhtiön pitäisi kuulemma myös kieltää isoja autoja pysäköimästä taloyhtiön p-alueen viereen kadulle (vaikka olisi lailllista),koska ne muodostavat kuulemma mahdollisen turvallisuusriskin tällä tiellä liikkuville kävelijöille ja pyöräilijöille.



Mietin vain ,että eikö hänellä ole muuta tekemistä kuin vahdata koiran kakkoja metsässä ja urputta kaiken maailman epäoleellisista asioista.

Yllä oli hänen huolenaihiesitaan vain osa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
09.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

naapurin ja muiden lähimmäisten kyylääjiä, joille oikein elämäntehtävä on olla itsenimitettyjä Lain, Oikeuden ja Järjestyksen valvojia.



Ai tällä kertaa valvontakamerat koirankakkaongelmaan. Meidän talon kyttääjähörhö meni vielä pidemmälle, kun ehdotti pökäleistä DNA-näytteitä ja kaikilta talon koirilta näytteet myös. Jenkeissä kuulemma näitä on jo tehty ja niin on saatu kiinni Kammottavat Rikolliset jotka eivät kerää koiriensa paskoja!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi kahdeksan