Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Neulojat! Linkitä kiva, pitkä (=pyllyn yli) oleva villatakin ohje/kuva/blogi.

Vierailija
07.05.2012 |

Olen jo kauan etsinyt unelmieni villatakkia turhaan. Nyt aion tehdä sellaisen itselleni. Haluaisin, että se olisi pitkä ja malliltaan "slimmattu", ohuehkosta villalangasta. Voi olla kuviota, muttei paljon. Edessä olsi nappeja, muttei ylhäältä asti, vaan nappirivi alkaisi jonkinlaisen shaalikauluksen tai syvän v-kauluksen alta.



Kiitos jos vaivaudut, mutta vaivaudu vain jos tiedät kivan jo valmiiksi, ei tarvitse lähteä vartavasten etsimään. Niitä ohjeita ja malleja on niin kauhean paljon, eikä mikään kuitenkaan ole just ihan.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
07.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

http://www.garnstudio.com/lang/fi/visoppskrift.php?d_nr=134&d_id=43&lan…



Mitäs mieltä olette tästä mallista? Neuloisin sen luonnonvärisestä karkeahkosta kaksikierteisestä "vironvillasta". Minua ei kutita karkeakaan villa, rakastan mahdollisimman vähän käsiteltyä laatua. Sopisikohan malli ja lanka yhteen?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi kuusi