Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mercilon-ehkäisypillerit on tehnyt musta masentuneen ja väsyneen finnipeikon. Mitä tilalle?

Vierailija
06.05.2012 |

Olen synnyttänyt 2 kk sitten. Nyt on liuska vedetty pillereitä. Ihan hirveän nuutunut olo, ja mies vituttaa suunnattomasti, itkettää, masentaa, väsyttää. Onko muilla ollut vastaavia kokemuksia ko. valmisteesta?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käytin Merciloneja ennen edellistä raskauttani. Aluksi kyseiset pillerit tuntui sopivan hyvin, mutta jonkin ajan kuluttua alkoi juurikin tuollaiset oireet kuin kirjoituksessa mainittu + vielä hermostuin pienimmästäkin asiasta.. Lisäksi vielä alkoi loppuajasta tulla tiputtelivuotoa lähes koko ajan. Nyt synnytyksen jälkeen käytössä ollut Marvelon merkkiset pillerit, jotka nyt vaikuttaisi olevan hyvät minulle. Olen syönyt niitä nyt 7kk.

Vierailija
2/3 |
06.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä en tiedä jotuuko alakulo pillereistä vai ei, mutta ainakin alkoi samoihin aikoihin, kun pillerit taas aloitin. Mieluusti vaihtaisin, kun vaan keksisi mihin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

oli liikaa sivuvaikutuksia, vaihdoin ne pois. Kokeile jotain muuta merkkiä. (myös Trikvilar ja Femoden oli huonoja sivuvaikutusten takia, niitäkään en suosittele). Olen kuullut kehuja Diane Novasta, että se myös poistaa finnit.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan yksi