Muslimeille ei ilmainen ruoka kelpaa
Pistää vihaksi tollanen kun esim minulla yh-leskenä on pirun tiukalla rahat.
http://yle.fi/alueet/etela-karjala/2012/04/kokkauskielto_suututti_maaha…
Luuleeko noi, että täällä on hotellitarjoilu kaikille.
Kommentit (5)
Aikuiseen elämään kuuluu mm. laittaa se ruoka itse, ostaa ruoka kaupasta jne. Miten se sopeutumista edistää, että ihmiset laitostetaan täysin?
Ne haluaisi tehdä ruokansa ITSE=NAISET.
Ne tarvikkeet (ei suomalaisa) pitäisi siis maksaa niille.
Eikös se ole sitä ilmasta ruokaa?
Suomi jossa on lapsiperheitä, jotka säästää kaikki eurot, että saa ostettua jotain ruokaa ja noi saatanan hylkiöt tulee ja vaatii vaikka mitä. Pysyisivät nyt jumankauta kotonaan, rupeaa hermot menemään noiden touhuihin. Minä en suostuosi tollasessa keittiössä työskentelemään, hävettäisi tollasille skeopäille tehdä ruokaa. Paimion vastaanottokeskuksessa, jossa tuttuni oli keittiössä töissä niin ne hyökkäs jouluaterialla keittiöhenkilökunnan kimppuun, koska oli kuulemma vääränlaista ruokaa. VITTU!
Hengen hädässä pakenevat muka valittaa ruuasta?? Taitaa olla elintasoshoppailijoita
Ihan varmasti on niin organisoitua kun olla ja voi. Tänne jo tullessaan osaavat vaatia rahaa, ruokaa, pillua jne, hävyttömiä reppanoita.