Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko muita joilla ahdistaa????

Vierailija
10.03.2012 |

talo pitäis remontoida, lasten kasvatus mm. lapsille ei jää aikaa, mitähän nuista lapsista isona tulee? miten ne pärjää tässä karmeessa maailmassa? Taloustilanne; rahaa menee ihan valtavasti normi elämiseen, ei ole varaa olla kotiäiti vaikka haluais. Kiire, alituinen kiire töissä, josta seuraa ihan väsähtänyt äiti kotona illalla.

Mä inhoan tätä oravan pyörää ja yhteiskunnan vaatimuksia. Ajetaan normiperheet tosi tiukalle. Herrat rikastuu saadessa miljoonaoptioita. AHDISTAA!

Lapset ja nuoret voi yhteiskunnassa pahoin ja vanhemmat työntävät niitä "hoitoon "kaikenmaailman harrastuksiin, jotta saisivat hetken hengähtää. Eikö älytä, että se lasten ja nuorten hyvinvointi alkaa vanhemmista ja kodista???

Äitienkin on pakko tehdä töitä niska limassa ja edetä uralla, että riittää peruskulutukseen rahat.Lapset jää niin vähälle huomiolle.

INHOTTAA,AHDISTAA.....



On mulla ilonaiheitakin elämässä, vaikka valitusta tulikin :)



Pistä oma "valitusvirtesi" tänne,olis kiva lukea

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla