Ikean tromsö kerrossänky
Kokemuksia?Olen ehkä ostamassa kyseisen sängyn.Miksi näitä niin paljon myynnissä ja alle vuoden käytössä olleita..Jotakin vikaa?Saisin sängyn patjoineen 250e.
Kertokaa kokemuksia!
Kommentit (7)
Meillä ollut käytössä 5 vuotta, ei mitään vikaa.
Kun lapset kasvavat ja saavat omat huoneet, kerrossängylle ei ole enää tarvetta.
Ostettiin just kuukausi sitten sama sänky muutaman vuoden käytettynä ja tosi hyvä kuntoisena hintaan 50e. Halvimmat patjat ikeassa maksaa 50e ja meistä ihan passelit lapsille kun käytiin ne sieltä ostaa.
250e kuullostaa tosi kalliilta.
liian hinnakkaalta, sänky on ikeassa 159€, ja tosiaan sieltä saa hyviä patjoja ihan uutena.
puistattaa ajatus jonkun vanhasta patjasta..
Meillä on pojalla tuo sänky + siihen työtaso & hylly + 10cm patja + sijauspatja, alle vuoden vanhat. Just tarkistin Ikean sivuilta että sama setti kaikkineen maksaa nyt 328€.
Mikä hinta olisi teistä kohtuullista pyytää kun kohta olisi ajankohtaista myydä tuo pois? Muutamme isoon asuntoon ja lapsi saa erilliset sängyn ja koulupöydän,niin jää ylimääräiseksi tuo.
jos jollakin jotakin muuta kokemusta,niin mielelläni kuuntelen kommentteja.ap