Kuukautiset
Kommentit (10)
Meillä kyllä minä olen nyt se, joka on huitsin nevadassa. :P Mutta, jotenkin vain ajattelin, että kun nuoria kuitenkin ollaan, niin eiköhän heti tärppää..
Ensimmäinen kierto takana ja sinä jo laskeskelet ovulaation mahdollista ajankohtaa. Ei näin. Miksette vain voi harrastaa seksiä suurin piirtein niinä paikkeilla kuin se ovulaatio ehkä on (eikä välttämättä edes ole!) ja katsoa tuleeko lasta. Jos ei jonkin kuukauden päästä ala kuulua, niin sitten kannattaa varmaan alkaa niitä päiviä räknätä. Turha tehdä stressiä jostain ovulaatioajoista, kuulostaa samalta meiningiltä kuin koettaa jotain tiettyä asentoa, juoda sitä kuuluisaa greippimehua jne. En tarkoita pahalla, mutta ei tuossa vaiheessa vielä kannata stressata ylimääräisiä. Voittehan te ensi kierrossakin yrittää!
Okei, toisaalta ymmärrän tuntemuksesi, minäkin olin jo toisen kierron jälkeen varma että minussa on jotain vikaa enkä voi tulla raskaaksi. :D
t. kolmannella yrityskierrolla raskaaksi tullut, ei kytätty päiviä ja sattumalta onnisti
Niin me teimmekin, harrastimme seksiä myös ihan muina aikoina kuin ovulaation aikana. Ja sitten noin ovulaation aikana kolmena päivänä, pari päivää ennen ja sitten paikkeilla. En ole kuitenkaan testannut, niin en voi olla varma ovulaation ajankohdasta. Ehkä pitäisi unohtaa se, että yrittää lasta ja olla normaalisti, mutta jo se tunne seksin aikana, että kumpa toi mies nyt tulisi, niin sitten mitä ihmettä siitä voisikaan tapahtua. Kun mua jännittää vaan kovasti. No, ehkä tässä vielä pitää yritellä sitten. :)
Abortti olisi muuten ollut edessä, kun ehkäisy petti. :/
No, itse asiassa jos kehtaan tunnustaa, niin tämä oli eka kierto, jossa oli mahdollisuus tulla raskaaksi. Musta vain tuntuu, että mies kohta perääntyy tästä jutusta, niin siksi olisin niin toivonut, että olisi jo tärpännyt.
Kevättä kohtihan tässä koko aika mennään ja silloinhan ne hormoonit alkaa päin vastoin hyrrätä enempi miehilläkin.
Kyllä lasta toivotaan yhdessä. Jos toisella ei hermo kestä yritystä, niin kuinka se kestää sitten itse lasta?
Niin. No, tässä kierrossa ei kuitenkaan voida yrittää, kun ollaan eri paikoissa ovulaation aikaan. Sitten se menee sitä seuraavaan kiertoon.
Ei mikään harmita niin paljon, kuin se että itellä on ovikset ja mies on samanaikaisesti jossain huitsin nevadassa. Meillekin pari kertaa tässä vauvayrityksen aikaan on käynyt noin ja silloin ois kyllä tehnyt mieli kirkua.
Meillä on nyt puolivuotta yritystä takana, joista tosiaan noi kaksi kiertoa on mennyt pipariksi jus siihen, kun mies on ollut muualla.:(
Olen tuo 3 vastaaja.