Merkkilaukkumummot on niin passé jo.
Kommentit (20)
haluu olla hirrrveen hienoja jaj jaj ja hirrveeen rikkaan näköisiä rouvvvia.
eikö sulla ole varaa ostaa muutaku se hm;n "nahkaläljitelmä"....
merkkilaukut on teini-ikäisten pissisten suosiossa...
merkkilaukut on teini-ikäisten pissisten suosiossa...
on merkkilaukkujen aatelia..
Laukut on in, eiks niin. Minäkin olen laukku-friikki ja haluan vain parasta. Parasta parhaimmalle!
Olenko jo sinusta mummo (45-vuotias), vai onko mummo 70-vuotias äitini?
Molemmat kyllä tykätään laukuista kovasti, niin tavallisista kuin merkkilaukuistakin (poislukien Guess ja muut blingblingit).
Joo jos sun mielestä joku Guess
merkkilaukut on teini-ikäisten pissisten suosiossa...
on merkkilaukkujen aatelia..
Pissis ei ole automaattisesti slumminuori. Pissis on elämänasenne ja tyyli, ei varallisuusluokitus.
Merkkilaukut on tosi in teinipissiksillä stadissa, käytetään koululaukkuinakin.
Joo jos sun mielestä joku Guess
merkkilaukut on teini-ikäisten pissisten suosiossa...
on merkkilaukkujen aatelia..
Pissis ei ole automaattisesti slumminuori. Pissis on elämänasenne ja tyyli, ei varallisuusluokitus.Merkkilaukut on tosi in teinipissiksillä stadissa, käytetään koululaukkuinakin.
koululaukkuina? sällan sade mamma och kakkade på gatan
ainakin pääkaupunkiseudulla. Mennä lynötetään pillifarkuissa sääret vänällään ja kiikutetaan merkkilaukkua olalla tai vaikeassa asennossa ranteella. Ollaan niin tärkeitä ja vähänkuinjulkkiksia. Huvittavaa!
haluu olla hirrrveen hienoja jaj jaj ja hirrveeen rikkaan näköisiä rouvvvia.
joillekin meistä parin tonnin laukut on ihan tavallista kulutustavaraa ja ostamme niitä koska ne vaan ovat niin nättejä.
Vähän niin kuin lauantaimakkara on sinusta hyvää.
Iha sama onks aito vai ei ku samoja saa Thaikuista ja netistä. noloja.
Paitsi tietty reppana feikin omistaja joka ei tajua mille ne vastaantulijat nauraa!
merkkilaukkuja ja merkittömiä. Feikkejä en osta periaatteesta. Enkä myöskään ns. kuosillisia, joissa pääasia on merkin näkyminen (esim. Burberry ruutu kuosi tai LV )
Mulle on yks lysti, mitä muut musta ajattelee, mä vaan satun tykkään kauniista asioista ja mulla on varaa niitä ostaa. Omistan kymmeniä merkkilaukkuja ja niiden arvo luonnollisesti on yhteensä tuhansia euroja. Kateelliset panettelee, koirat haukkuu ja karavaani kulkee. So what!
...vain vanhat, ajastaan jääneet mummut kantoi käsilaukkua sillä lailla kyynärtaipeessa kuin nykyään nämä nuoret statuksentavoittelijat. Voin sanoa että molemmilla se näyttää typerälle, avuttomalle ja hienostelevalle. Ihan siihen katsomatta mitä se väsky sitten ikinä onkaan maksanut.
stadin pissiksillä aitoja louis vuittoneja .koululaukkuina? sällan sade mamma och kakkade på gatan
Vuittonia tosiaan, Mulberryä, Fendiä, Burberrya, Guccia jnejne. Varmaan osa on lainassa äiteeltä, mutta kyllä niitä on pöllitty, ostettu ja lainattu muualtakin. Tyyliin kuuluu tietysti muutenkin vulgaari ja ylivedetty garderoobi ja meikki. Siis pissis-tyyli!
tätiköiden joukossa?
Naurettavinta on se, että jotkut nolot koittaa korostaa itsekeksittyä statustaan kehumalla savolaisesti itseään rikkaiksi tyyli-ikoneiksi. Voe voe miten huono itsetunto loestaakaan kilometrien piähän. Ja ostamalla sitä ei sua.
Tää on just tätä, eli kateellisten panettelua. Jos jokin on passe, niin nämä iänikuiset aloitukset siitä kuinka merkkilaukut (erityisesti LV) ja Canada Gooset jne. on noloja ja pissiksiä varten. Minusta noloa on ainoastaan näiden keskustelujen aloittaminen ja kateellisuus muiden omistamista tavaroista. Ja BTW, kukaan ei edes erehdyksissään voi olla tajuamatta, että näiden aloitusten takana oikeasti piilee kateellisuus. PISTE.
valintatalo muovikassia.
kuka haluaa mun chanelit, guccit, yms?