JEESUS EI RIIPPUNUT HUVIKSEEN RISTILLÄ
Kommentit (8)
Olisi muidenkin hyvä lukea raamatua ja kerrata ne perusasiat. Ei pahalla.
vaan pelasti ihmiskunnan tuhosta.
ainakaan jos uskoo noita sodoman ja gomorran tuhoja huutavia hihhuleita.
Oikeesti, mene AP jo nukkumaan ja muista ottaa aamulla lääkkeet.
Olisi muidenkin hyvä lukea raamatua ja kerrata ne perusasiat. Ei pahalla.
Tykkään Jeesuksen asenteesta. Raha ja maine ei merkannut mitään, kaikki olivat samanarvoisia, kaikilla oli armo, hän ryyppäsi roskasakin kanssa ja halveksi itsensä ylentäjiä. Oivallinen veikko.
Luoja antoi ainoan poikansa , joka ei synnistä tiennyt sun ja mun puolesta. JEESUS olisi voinut Jumalan poikana haihtua savuna ilmaan mutta jos olisi sen tehnyt huono paikka odottaisi, sillä kaikki ovat syntiä tehneet , (paisi naapurin pappa) jonka nimi lukee erikseen että ei ole syntinen.(vitsi)
puussa huvikseen. YrpÅ. Vähän tylsä tarina jos J olis ollu joku masokisti joka vaan roikuskelee puissa sillee "Jee!" ilman mitään syytä. Huono kirjailija olis kyl ollu.
vaan pelasti ihmiskunnan tuhosta.
ainakaan jos uskoo noita sodoman ja gomorran tuhoja huutavia hihhuleita.
Oikeesti, mene AP jo nukkumaan ja muista ottaa aamulla lääkkeet.
OVAT KUIN SODOMASSA JA GOMORRASSA OLET AIVAN OIKEASSA YSTÄVÄNI , LISÄKSI NE PÄIVÄT OVAT KUIN NOAN PÄIVÄT KUN HERRA SAAPUU, JA KAS NYT KUN KATSOT YMPÄRILLES NÄET ETTÄ AIKA ON KOITTANUT, JA MAAILMA ON JUURI SITÄ. NOAAKAAN EI USKOTTU , NAURATTI KOVASTI, MUTTA KUINKA OLLAKKAAN TULI VEDENPAISUMUS JA OVET SULJETTIIN , KUIVALLA MAALLA NOA KAUAN RAKENSI, ILMAN VETTÄ, SADEPISARAAKAAN , KUNNES VÄHITELEN PEITTYIVÄT VUOREN HUIPUTKIN.
Miksi piti kuolla? Eikö sitä vähemmällä uskottaisi? Mun puolesta ei ainakaan olisi tarvinnut mennä kuolemaan.