Uusi Miss Suomi
on ULKOMAALAINEN, ei oo totta!!!!
Myöskään Sabina ei olisi ansainnut todellakaan 1.perintöprinsessan titteliä, Viivi oli nätimpi.
Kommentit (83)
Sara on suomalainen, hänen isänsä on marokkolainen. Olihan Lolakin Miss Suomi, hänen isänsä on nigerialainen.
Ihan ok valinta, oli siellä paljon rumempiakin.
Ihan kiva, että valitaan missiksi eksoottista kauneutta, mutta toi voittaja on kyllä pelkästään eksoottinen, ei kaunis.
Puhuuko toi arabi edes suomea???
jonka isä on marokkolainen, äiti suomalainen.
miss Suomeksi suomalaisuutta edustava tyttö.
ne täällä.
joo, toi on kyllä niin turha institutio et ei mitään rahaa. pikkutytöt pyllistelee ja vanhat ukot runkkailee. siinäpä
http://1.bp.blogspot.com/-1-AIMpxvrhQ/TxHG476fGYI/AAAAAAAABBA/Dhj__C_JK…
Muistuttaa Nasima Razmyaria.
mutta mielessäni kaunein tyttö ei tällä kertaa voittanut.
monikulttuurisuus;)
Ja tämän tytön kohdalla luultavasti painoi vaakakupissa hänen kielitaitonsa kansainvälisiä kisoja ajatellen.
2 paras,sen ois kuulunut voittaa!! Mutta kun ei ne katso sitä naamaa ja kroppaa ainoastaan vaan esiintymistä ja sanavalmiutta.
Huvittava tämä Chafac kun sanoi että hänet pitäisi valita koska hän tuo kansainvälistä väriä kisaan. Millä perusteella ruskea väri kansainvälisempi kuin valkoinen?
mutta mielestäni Miss Suomen tehtävä on tehdä SUOMALAISUUTTA tunnetuksi ja tämä miss suomi ei edes näytä suomalaiselta.
:(( olis ollut kyllä niin paras.
http://www.google.fi/imgres?q=anna+tallgren&hl=fi&client=firefox-a&hs=G…
on taas perintöprinsessat kauniimpia kuin itse missi..
saran voitto oli jotenkin niin ennalta arvattava, heti kun näin ehdokkaat, arvasin että hän voittaa vaikkei ole edes kaunein.. tumma tyttö vain erottuu joukosta niin hyvin, ja eksoottisuus uppoaa.
verrattuna uusi miss Suomi on kaunis mut olematta tippaakaan rasistinen niin mun mielestä voittajaksi pitäisi valita sellainen elovena tyttö.Ei se ole vakavaa joten ei kande tapella asiasta.Katsojathan hänet valitsi.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/01/1485617/uusi-miss-suom…
Jumalaisen kaunis ainakin tuossa kuvassa. Paras voitti! :)
Mistähän se johtuu että äiti on lähes aina suomalainen ja isä jostain etelästä? Miksei koskaan toisinpäin? Onko kyse siitä että suomalaismiehet ovat niin hirveitä, vai siitä että naiset eivät pääse jostain pohjois-afrikan maista mihinkään, vaan vain miehet lähtevät(niinkuin eräskin 3 päivää häidensä jälkeen). Lampedusaan tulevat ovat käytännössä kaikki miehiä.