G: Oletko melkein sukua julkkikselle?
Kommentit (53)
Muutaman metrin päässä seisoin Ruotsin Victoriasta, kun hän oli Turussa vierailulla.
siniveristä sukulaista? Nyyh.
t 24
olen esiintynyt suorassa lähetyksessä lavalla tanssimassa samoin olen tanssimassa yhdessä elokuvassa. Tottahan kaikki mut tuntee.
Olen ollut avustajana Pirjo Honkasalon Tulennielijä-elokuvassa. Minua näkyy yhdessä kohtauksessa ehkä 1-2 sekuntia. Kaveriani taitaa näkyä jopa viiden sekunnin ajan. Elokuvatähtiainesta!
Lisäksi 13-vuotiaana 90-luvun alussa päivittelin Riitta Väisäselle eräässä tapahtumassa, kuinka kaunis hän luonnossa onkaan ja Me Naiset -lehden toimittaja kirjoitti tuon kehuepisodin lehteen, minusta oli maininta "tyttönä" tms. Superjulkun ainesta!
Olen myös Mäkissä valmistanut kanahampurilaisen Duudson-Jukalle, hän huusi keittiöön asti minua katsoen, että "laita siihen paljon majoneesia!":D
(vähän pöyhkeää, heh)
on yrittänyt vokotella nuoruudessaan miestäni -mutta mieheni saikin minut LOL
yläasteen historian opettajani 70-luvulta muisti aina kehua, että hän on ollut mukana alkuperäisessä Tuntematon sotilas -elokuvassa. Hän oli istunut junassa. Eli julkkis mikä julkkis.
tyttäreltä on kysytty hänen nuokkuessaan kännissä laivan käytävällä: "anteeksi, oletteko Sirpa Pietikäinen?"
Heissä on kieltämättä samaa näköä.
esi- isoisäni oli Katarina Suuren rakastaja. Olen siis melkein pätevä Suomen suuriruhtinattareksi.
Lisäksi Mitro Revon isä kastoi minut ja olen lyönyt Kirkan lasta.
Vaviskaa, alamaiseni! (Lupaan kreivikunnan tai ainakin kaffet kaikille vallankumoukseeni osallistuville) ;D
Yhden julkkiksen sisar ja parin lähituttava.
Miten voi yleensä olla melkein sukua???
Sukua joko ollaan tai ei olla.
yksi Duudsonoistani on ollut opettajan sijaisena lapsellani.Samoin muita vastaavia, hyvinkin läheisiä sukulaisuussuhteita on useammalta eri alalta tunnetuiksi tulleisiin henkilöihin.
Yhden julkkiksen sisar ja parin lähituttava.
Miten voi yleensä olla melkein sukua???
Sukua joko ollaan tai ei olla.
Olen puhunut Mika Häkkisen kanssa puhelimessa ja minulla on valokuvia hänen sukulaisista.
Mun tutun lemmikki on yhen tunnetun suomalaisen bändin levynkannessa. Olen siis melkein sukua julkkikselle.
Työni puolesta olen puhunut kymmenien julkkisten kanssa puhelimessa.
Anna-Leena Härkösen isä on ollut minulla opettajana. Ja on todella mukava opettaja, tai lieneekö jo nykyisin eläkkeellä.
palveli mua kassalla viime viikolla. Mun miehellä on fb-kaverina useita tv:stä tuttuja.
Työni puolesta olen puhunut kymmenien julkkisten kanssa puhelimessa.
Minäkin oon, työn puolesta ja muuten, mut ei se sentäs melkein sukulaista tee.
Toista on esim. jos jonkun tutun lemmikki on ollu levynkannessa, se on taas jotain muuta kuin ammatillinen kontakti, se on melkein-sukulaisuussuhde
ollut tekemisissä useiden huippu-urhelijoiden ja viihdetaiteilijoiden kanssa. Mukavia muistoja
lasten isä on julkkis ja olen sukua mun lapsille. Mun lasten luokilla on muita julkkisten lapsia myös. Munkin lemmikki on levyn kannessa, itseasiassa kaksikin.
Sm-liiga joukkueen valmentaja ja poikansa NHL tason jääkiekkolijoita.Oma isäni on nuoremman pojan kummisetä ja olen seurustellut tämän nuoremman pojan kanssa nuoruudessa silloin kun vielä asui suomessa. Vieläkin heittää sydän volttia kun nähdään:)
myös parille tässä ketjussa olevalle; Tänään tapasin yhden Duudsoneista, kun mieheni vei hänelle erään tavaran (istuin autossa ja duudsoni morjesti muakin). Ja mieheni on myös ton Lasse Norreksen FB-kaveri (olen myös hänet tavannut ja jotain mölissy sille päissäni).
Mieheni kautta olen siis melkein sukua todella monelle julkkikselle.
ahtisaari on asunut meidän naapuritalossa ja koivisto melkein miehen siskon naapuritalossa.
haloselle en ole vielä mitään sukua mutta täytyy ehdottomasti yrittää saada hänetkin melkein sukulaiseksi nyt kun kohta on ex-pressa. mihinköhän ne meinaa pentin kanssa muuttaa...