Ihanaa!!!!
Käytiin ultrassa ja meille on tulossa toinen tyttö!!!!
Kommentit (10)
onneks olkoon poikalps tulkoon..
no te varmaan nyt toivotte poikaa?
t:kahden tytön äiti. hölmöjä kommentteja moiset..
ja jos isää harmitta (en kyllä usko) niin tosimiehet tekee tyttöjä!
Käytiin ihan tavallisessa ultrassa ja olen viikolla 23+4. Toivoimme tyttöä ja sen nyt saamme. Emme yritä poikaa,aina ollut lapsi luku toiveena kaksi. Ja mieluiten tyttöä,tämä myös miehen toive. -ap
Me haluttiin tyttö,myös mieheni.. Ihan varmaan juu. Kyllä se ukko kulta olis mielummin pojan ottanut.
jos ukko on laiska niin sitä pelottaa että pojan kanssa täytyis harrastaa kaiken laista. tyttöjen jutut kun ovat äidin huolena :)
Eli poikalapsi olisi ollut pettymys?
Meilläkin kaksi tyttöä ja toivoimmekin tyttöjä. Mies ei tyttöä toivonut laiskuuttaan vaan leikkii lasten kanssa siinä missä minäkin. Enemmänkin että saan tehdä asioita rauhassa joskus. En tiedä miksi poikaa ei haluttu,tytöt vaan on meidän mielestä suloisempia.
Miksi ei saisi toivoa muutakin kuin että lapsi olisi terve syntyessään vaikka se pääasia onkin.
Ei poika toki pettymys olisi ollut mutta olisi ollut opetteleminen uudenlaiseen kasvattamiseen. Tytön kohdalla ei ihan aloittelijoita enää olla siinä suhteessa. Ja noin rahallisesti ajatellen on jo vaattet valmiina eikä tarvitse uusia niin ostaa. Täällä ei uskalla mitään sanoa ilman ryöpytystä. -ap
myöskään sanoa, että toivoo tervettä lasta - puhumattakaan siitä sukupuolesta.
Onnea kovasti teille toisesta tytöstä! Toivottavasti raskausaikasi sujuu mainiosti ja saatte tyytyväisen (ups-noinkaan ei saa kaiketa sanoa?) tyllerön perheeseenne.
Tietenkin voi! Toiveet vaan ei aina toteudu.
Kävitkö tavallisessa ultrassa vai siinä 4D:ssä? Millä viikoilla olet? Näkeekö sen selvästi, että tyttö tulossa?
Itsellä kaksi poikaa ja heti ovat sanoneet, ettei epäilystäkään etteikö poika olisi tulossa.