Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Luettuani NYT-liitteen nostin kaikki rahani pankista ja ryhdyin etsimään levykauppa X:ää

Vierailija
15.10.2011 |

Matkustin itäkeskuksen Nordeaan ja nostin sieltä kaikki tilini tyhjäksi 500 euron seteleinä.



Laitoin ne Lidlin isoimpaan kahvalliseen muovipussiin, jotta ihmiset luulisivat siellä olevan ruokaa eikä rahaa. Hämätäkseni.



Ensin kyselin Tallinanaukiolta, että tietääkö kukaan missä on levykauppa X, mutta kukaan ei tiennyt.





Sitten matkustin Vuosaareen menevällä metrolla Rastilaan, yhtä laihoin tuloksi.



Ja sitten takaisin Itäkeskukseen ja metrojunan vaihto Mellunmäen metroon, jolla matkasin Mellunmäen pääteasemalle asti ja aloin taas siellä kyselemään ihmisiltä mutta tuloksetta.



Kelloni näytti jo 23.20 ja siinä vaiheessa päätin luovuttaa ja jatkaa vasta ensi viikolla missiotani. Tulin viimeisellä metrolla takaisin kotiin.



Tämä tapahtui siis perjantaina klo 09.00 - 23.30 välisenä aikana.



Eilen mieleeni tuli, että levykaupan nimi saattaakin olla XX (naisen kromosomit) tai XY(miehen kromosomit)tai ehkä XXY (miehellä ylimääräinen naiskromosomi) tai XYY (miehellä ylimääräinen mieskromsomi).



Huomenna aamulla menen perinnöllisyystieteen laitokslle testauttamaan omat kromosomini.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
15.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

joten ensin perjantaina suuntasin apteekkiin ja ostin sieltä reseptivapaata Valrian-nimistä valeriaanakasvista tehtyä lääkettä ja otin niitä vihreitä tabletteja yhden kappaleen. Valeriaanaa myydään myös luontaistuotekaupoissa nestemäisenä uutteena ja sillä on rauhoittava vaikutus.



Dixi.

Vierailija
2/2 |
23.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tällä kertaa Sherlock Holmesiksi pukeutuneena ja 500 euron setelit Kenkä-Marskin kassissa. Tohtorinhattu päässä ja hopealla koristeltu kävelykeppi mukanani. Aloitan Kampin Narinkkatorilta. En luovuta, ennenkuin olen löytänyt sen levykaupan.



Kyseessä on kansallinen turvallisuus.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla